dodany przez Aneta Bator dnia 2020-03-04
W dniach 23-28 lutego 2020 r pracownicy ZSKU w Krośnie wzięli udział w wyjeździe szkoleniowym do Killary na zachodnim wybrzeżu Irlandii, który został zorganizowany w ramach projektu ERASMUS+.
Szkolenie pod tytułem „PROJECT MANAGEMENT COURSE: RISK, CHANGE AND STAKEHOLDER MANAGEMENT IN PROJECTS” było drugą częścią cyklu, dotyczyło zarządzania projektami i miało formę warsztatów.
W wyjeździe uczestniczyli: Wicedyrektor Marcin Bednarz oraz Aneta Bator, Danuta Biernat, Artur Kuliga i Zdzisław Socha.
W trakcie zajęć w kooperacji z partnerami z Czech reprezentującymi instytucje zajmujące się projektami edukacyjnymi i społecznymi przepracowane zostały następujące problemy zarządzania projektami:
- techniki i narzędzia planowania w projekcie
- identyfikacja i analiza ryzyka oraz reakcja na ryzyko w projekcie
- zarządzanie zmianą w projekcie
- identyfikacja i postepowanie z interesariuszami (podmiotami powiązanymi z projektem i mogącymi mieć wpływ na jego realizację)
Pośrednim celem warsztatów prowadzonych w języku angielskim, było doskonalenie umiejętności językowych oraz sprawności w zakresie wystąpień publicznych i komunikacji interpersonalnej.
Po długich, pracowitych godzinach spędzonych na zajęciach, nagrodą były zdobyte doświadczenia oraz przepiękne widoki Parku Narodowego Connemara otaczającego ośrodek szkoleniowy. W tych zapadających w pamięć okolicznościach przyrody organizowane były aktywności mające na celu budowanie i kształtowanie więzi w grupie (wycieczki piesze i rowerowe, rywalizacja drużynowa w rozwiazywaniu zadań oraz podejmowanie wyzwań w parku linowym)
Dwuczęściowy cykl szkoleniowy w zakresie zarzadzania projektami (pierwsza część w listopadzie 2019 r, druga w lutym 2020 r) przyniósł dużo pozytywnych doświadczeń, które zostaną wykorzystane z pożytkiem dla szkoły, uczniów i słuchaczy.
Aneta Bator
dodany przez Aneta Bator dnia 2019-11-14
W dniach 3-8 listopada 2019 r pracownicy ZSKU w Krośnie wzięli udział w wyjeździe szkoleniowym do Killary na zachodnim wybrzeżu Irlandii, który został zorganizowany w ramach projektu ERASMUS+.
Szkolenie pod tytułem „PROJECT MANAGEMENT COURSE: SUCCESSFUL TEAM = SUCCESSFUL PROJECT” dotyczyło zarządzania projektami i miało formę warsztatów.
W wyjeździe uczestniczyli: Wicedyrektor Marcin Bednarz oraz Aneta Bator, Danuta Biernat, Artur Kuliga i Zdzisław Socha. W trakcie zajęć w kooperacji z partnerami z Czech reprezentującymi instytucje zajmujące się projektami edukacyjnymi i społecznymi przepracowane zostały kluczowe zagadnienia zarzadzania projektami:
- istota zarzadzania projektami
- struktura i przebieg projektu
- organizacja pracy w projekcie, podział zadań
- motywowanie i przywództwo
- spotkania i komunikacja w projekcie
- rozwiazywanie problemów i konfliktów w zespole projektowym
- rozwój zespołu projektowego i balans pomiędzy życiem zawodowym i osobistym
Po długich, pracowitych godzinach spędzonych na zajęciach, nagrodą były zdobyte doświadczenia oraz przepiękne widoki jesiennej ale i tak „zielonej Irlandii”.
W tych zapadających w pamięć okolicznościach przyrody organizowane były również aktywności mające na celu budowanie i kształtowanie więzi w grupie (wycieczki piesze i rowerowe, rywalizacja drużynowa w rozwiazywaniu zadań oraz podejmowanie wyzwań w parku linowym)
W lutym 2020 r planowana jest kolejna część szkolenia związanego z zarządzaniem projektami, dotycząca miedzy innymi ustalania celów w projektach i analizowania ryzyka. Miejmy nadzieje, że tak samo, jak pierwsza część przyniesie dużo pozytywnych doświadczeń, które zostaną wykorzystane z pożytkiem dla szkoły, uczniów i słuchaczy.
Aneta Bator
dodany przez Barbara Marszałek dnia 2019-10-19
W dniach od 7 do 11 października 2019 roku, przedstawicielki grona pedagogicznego ZSKU Krosno w składzie: Pani Dyrektor Bożena Cząstka, Pani Wicedyrektor Elżbieta Kubit, oraz Panie - Alicja Węgrzyniak, Ewa Wajs, Agnieszka Fejkiel, Joanna Munia i Barbara Marszałek uczestniczyły w szkoleniu pt. „Work-life Balance (WLB)”zorganizowanym przez firmę M-powered w ramach projektu ERASMUS +.
Szkolenie odbyło się w magicznym miejscu, jakim jest południowa część Teneryfy, a dokładnie w mieście Adeje w przepięknej posiadłości zwanej Hacienda Cristoforo.
Oprócz nas w kursie uczestniczyli przedstawiciele Fundacji Uniwersytet Dzieci: Anna Grąbczewska (Prezes Zarządu), Monika Zwierko-Odachowska (Członek Zarządu/Dyrektor programowy), Bogusława Łuka (Członek Zarządu / Dyrektor Finansowy) oraz członkowie stowarzyszenia M'am'aloca o.p.s. z Český Brod.
Program kursu przygotowany był w oparciu o zagadnienia dotyczące równowagi miedzy pracą a życiem (WLB). Zajęcia prowadziły dwie przesympatyczne Panie: Katarzyna Piecuch i Marzena Wieczorek.
Trenerki wprowadzały nas w tajniki wiedzy na temat:
- What WLB means to an individual, (Co dla nas indywidualnie oznacza WLB)
- The body – physical activities, (Ciało-aktywność fizyczna)
- Healthy diet, (Zdrowa dieta )
- Time-management according to our own WLB principles, (Zarządzanie czasem zgodnie z naszymi własnymi zasadami WLB)
- How to incorporate WLB strategy in a workplace: schools, NGOs, offices. (Jak włączyć strategię WLB w miejscu pracy: szkołach, organizacjach pozarządowych, biurach).
Dzięki powyższym zajęciom nauczyłyśmy się jak wprowadzać równowagę między życiem zawodowym a osobistym, jak dbać o swoją kondycję fizyczną i duchową stosując różnego rodzaju techniki relaksacyjne, jak przygotowywać zdrowe, urozmaicone posiłki oparte między innymi na diecie wegańskiej oraz wegetariańskiej.
Ważnym elementem szkolenia było uświadomienie nam , jak ważne jest opracowywanie strategii działania w oparciu o ustalenie własnych priorytetów. Posegregowanie czynności, na te które są :
- ważne i pilne- sprawy wymagające natychmiastowego działania,
- nieważne ale pilne- działania , do których trzeba delegować kogoś innego,
- ważne, ale niepilne- zadania do zaplanowania na później,
- nieważne i niepilne- zadania do wyeliminowania z naszego życia.
Jest to tzw. Macierz Eisenhowera , czyli prosty sposób na zwiększenie efektywności, co sprawdza się między innymi w działalności szkół, firm, organizacji pozarządowych.
Ciekawym doświadczeniem w ramach aktywności fizycznych była wizyta w Barranco del Infierno, rezerwacie z przygotowaną specjalnie dla turystów trasą. Wąwóz znajduje się w południowej części wyspy, a więc w pobliżu turystycznego zagłębia Los Cristianos – Las Américas . Szlak rozpoczyna się w górnej części miejscowości Adeje. Na końcu traktu znajduje się malowniczy wodospad, pilnowany przez strażników.
Wartościowym elementem szkolenia była możliwość doskonalenia języka angielskiego, ponieważ wszystkie zajęcia prowadzono w tym języku.
Barbara Marszałek
Galeria zdjęć
dodany przez ZSKU dnia 2019-08-18