ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  

  Technik informatyk

  dodany przez dnia 2011-02-26

      Podczas dwóch lat nauki w szkole policealnej uczniowie (słuchacze) zapoznają się z podstawami wiedzy technicznej, systemami i sieciami komputerowymi, technikami programowania, programami użytkowymi oraz z zagadnieniami gospodarki rynkowej.
  Pod koniec kształcenia wprowadzone są dwie specjalizacje: grafika komputerowa oraz eksploatacja sprzętu komputerowego ze szczególnym uwzględnieniem administrowania i nadzorowania pracy systemów operacyjnych i sieci komputerowych.
  W trakcie zajęć specjalizacyjnych słuchacze zapoznają się z zasadami cyfrowego tworzenia i przetwarzania obrazów oraz z eksploatacją sprzętu dotyczącą montażu, naprawy, konserwacji i obsługi serwisowej.
      Absolwenci tego kierunku znajdują zatrudnienie wszędzie tam, gdzie potrzebna jest fachowa wiedza informatyczna do instalowania, uruchamiania i prowadzenia baz danych lub systemów oprogramowania użytkowego dla rozmaitych zastosowań.
  Celem kształcenia na kierunku: technik informatyk jest przygotowanie naszych absolwentów do podjęcia pracy we wszystkich gałęziach gospodarki narodowej, w których mają zastosowanie komputery.
      Typowe stanowiska pracy proponowane technikom informatykom to: administrator, projektant, programista.
      Zawód technik informatyk należy w sferze zatrudnienia do zawodów bardzo poszukiwanych. Nasza szkoła posiada wieloletnią tradycję w kształceniu średniej kadry informatycznej.                      
   


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Czajkowskiego 49

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2018

  Przydatne linki