Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie
 
 

ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  Wycieczka Muszyna - Krynica-Zdrój
  dodany przez Karolina Krężałek dnia 2022-06-22
   
  2022Jun2714160704459500.jpg

  21 czerwca młodzież klasy III technikum czteroletniego z kilkoma koleżankami z klas II i III T(5) wraz z opiekunami p. Karoliną Krężałek i Dorotą Bałuką uczestniczyła w wycieczce do Muszyny i Krynicy-Zdroju. W trakcie wyczerpującej, ale atrakcyjnej wyprawy zwiedzili wiele pięknych miejsc.

   

  W Muszynie małej, ale niezwykle uroczej miejscowości uzdrowiskowej podziwiali Park Zdrojowy Zapopradzie, Ogrody Sensoryczne (Ogrody Zmysłów) oraz ruiny zamku Baszta.

  Krynica-Zdrój, nazywana perłą górskich uzdrowisk to niezmiernie ciekawa i piękna miejscowość, z niezaprzeczalnym klimatem i urokiem. Miejsce to chętnie odwiedzają turyści i kuracjusze. W Krynicy spacerowali Deptakiem, weszli na Górę Parkową, mieli możliwość skosztowania wód zdrowotnych w Pijalniach Wód, zwiedzili Muzeum Zabawek, a w czasie wolnym zobaczyli zapewne wiele innych, ciekawych miejsc. W Krynicy był też czas na obiad i zakup pamiątek.

  W drodze powrotnej wycieczkowicze zatrzymali się w Szymbarku, aby zobaczyć perłę architektury renesansowej - Kasztel w Szymbarku, dwór obronny, mieszkalny i reprezentacyjny Gładyszów z XIV w.

   

  Wycieczka, chociaż w małym składzie była bardzo udana. Pogoda na zwiedzanie idealna, miejsca przepiękne, młodzież wesoła i uśmiechnięta. Wrażenia zapewne na długo zostaną w pamięci jej uczestników.

   

  Karolina Krężałek

      Zdjęcia z wycieczki >>  
       
         


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Księdza Piotra Skargi 1

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2022

  1. Przydatne linki