Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie
 
 

ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  Byliśmy na wystawie „Ignacy Łukasiewicz – Polak, który rozświetlił mrok”
  dodany przez A.Korab, B.Marszałek dnia 2022-05-28
   
  2022May2811175924832500.jpg

   

  Rok 2022 został ogłoszony między innymi Rokiem Ignacego Łukasiewicza, którego postać poprzez swoją działalność i życie tak blisko jest związana z naszym regionem. Aby to młodzieży uświadomić skorzystaliśmy z oferty Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie, która zorganizowała wspomnianą wyżej ekspozycję, i wspólnie z wychowawczynią klasy I TF, panią Barbarą Marszałek zabrałyśmy młodzież na zwiedzanie.

   

   

  Ekspozycja zatytułowana „Ignacy Łukasiewicz – Polak, który rozświetlił mrok” przedstawia tego wynalazcę i społecznika poprzez literaturę zgromadzoną w bibliotece.  Pozwala na zapoznanie się z dokonaniami i rolą Ignacego Łukasiewicza – ojca polskiego przemysłu naftowego, farmaceuty, działacza niepodległościowego, ale też niezwykle skromnego człowieka, wrażliwego na los ubogich robotników, którzy wspólnie z nim pracowali na Podkarpaciu.

   

  Dodatkowo, aby pogłębić biografię młodzież obejrzała film pt. „Łukasiewicz – nafciarz romantyk” zrealizowany przez Telewizję OBIEKTYW w ramach cyklu „Historyczny Pejzaż Podkarpacia”.

   

  Mam nadzieję, że ta wyprawa do krośnieńskiej książnicy przysłuży się naszej młodzieży, gdyż niektórzy odkryli ją po raz pierwszy, ponadto przypomni postać wielkiego – skromnego człowieka, który żył i pracował w miejscowościach tak bliskich terytorialnie, być może w naszych miejscach zamieszkania. Pomoże tym samym zapamiętać postać nietuzinkową, skłoni do odwiedzin Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce, gdzie, między innymi pracował nad swoim dziełem życia Ignacy Łukasiewicz.

   

  Anna Korab, Barbara Marszałek   Galeria zdjęć  
       
         


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Księdza Piotra Skargi 1

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2022

   

   

  Kursy językowe

  Edoo - neutralne