Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie
 
 

ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  Szczęśliwej drogi!
  dodany przez Elżbieta Misiak-Gancarz dnia 2022-04-30
   
  2022May0321183550061500.jpg

  „Szczęśliwej drogi już czas, mapę  życia w sercu masz, jesteś jak młody ptak!”

  Zespół VOX

   

   

  W dniu 29 kwietnia nastąpiło pożegnanie i uroczyste rozdanie świadectw ukończenia szkoły klasom :III LOA i III LOB, które  kształciły się u nas w systemie zaocznym. Są to zawsze wyjątkowe chwile, zarówno dla nas nauczycieli, jak i tych, którzy byli z nami 2,3 lata. Przeżyliśmy wspólnie czas pandemii, a co za tym idzie nauczania zdalnego, wszystkimi  wstrząsnął wybuch wojny w Ukrainie. Tak więc możemy powiedzieć ,że przyszło nam żyć, spotykać się, uczyć, w bardzo niespokojnych czasach. Mając na uwadze te nowe, nieznane dotąd sytuacje-opiekunowie klas starali się w najlepszy sposób pomóc naszym słuchaczom, poradzić, zmotywować i zachęcić do wytrwałej pracy. Dla tych, którzy wykazali się najlepszymi wynikami w nauce oraz w pracy na rzecz klasy i szkoły otrzymali z rąk Pani Dyrektor Bożeny Cząstki i opiekunów klas: Pań: Katarzyny Zientarskiej i Elżbiety Misiak-Gancarz uroczyste dyplomy i nagrody książkowe.

   

  A byli to z klasy III LOA:

  Paulina Dobrzańska

  Paulina Szelc

  Natalia Guzik

  A z klasy III LOB:

  Anna Harłacz

  Alicja Janik

  Dawid Wilk

   

  Pani Dyrektor, zwracając się do zgromadzonych słuchaczy ,życzyła im spełnienia życiowych planów, marzeń, a maturzystom powodzenia na egzaminach. Zachęceni dobrym słowem, sami słuchacze, w postaci kwiatów i drobnych wyrazów pamięci i szacunku podziękowali obu Paniom z Dyrekcji ,bo była wśród nas jeszcze Pani Wicedyrektor Aneta Bator za wyjątkową atmosferę, życzliwość i opiekę, na jaką zawsze mogli liczyć w murach tej szkoły. Atmosferze podziękowań towarzyszyło wzruszenie i serdeczność, wzięta wprost ze słów piosenki w wykonaniu Josha Crobana:

   

  „Gdy jest mi źle, gdy życie mnie przytłacza
  Me serce łka i dusza cierpi też.
  Wołam przyjdź, cierpliwie czekam w ciszy
  Aż, przyjdziesz tu, usiądziesz ze mną znów.

  Podnosisz mnie bym chodzić mógł po górach
  Podnosisz, bym po falach kroczył też.
  Mam tę moc, gdy jestem w twych ramionach
  Umacniasz mnie: Bez ciebie nie mam nic.

  Podnosisz mnie, na szczytach mogę stanąć
  Podnosisz mnie, po morzu mogę iść.
  Swą siłę mogę czerpać z twoich ramion
  Umacniasz mnie: Bez ciebie nie mam nic.”

   

  Na koniec oficjalnego spotkania, w imieniu klasy III LOB, zimowej ,do kończących szkołę kolegów i koleżanek zwróciła się Pani Maria Węgrzyn, dziękując im za wspólne lata edukacji oraz życząc wszystkiego co najlepsze na nowej drodze życia. Uzupełnieniem życzeń były rozdane absolwentom w imieniu Samorządu Słuchaczy słodkości i słoniki, które jak wiemy przynoszą szczęście. Potem już tylko nastąpiło wspólne pamiątkowe zdjęcie i przejście do wyznaczonej sali na ostatnie spotkanie z opiekunkami klas. Podczas tej części uroczystości nasi podopieczni otrzymali upragnione świadectwa oraz mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku. Słowom podziękowań i wzruszeń nie było końca.

  Jeszcze raz naszym Słuchaczom życzymy sił i wytrwałości w dalszym życiu, mądrych decyzji i wyborów, zdrowia ,ludzkiej życzliwości oraz wielu powodów do uśmiechu i zadowolenia.

   

  Trzymajcie się !Będzie dobrze! Wierzymy w  Was!

   

  W tym miejscu chciałabym serdecznie podziękować za pomoc w organizacji tego dnia Pani Agnieszce Fejkiel, opiekunce Samorządu Słuchaczy, Pani Annie Korab oraz Państwu z obsługi za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

   

  W imieniu opiekunów klas maturalnych:

  Elżbieta Misiak-Gancarz         
         


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Księdza Piotra Skargi 1

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2022

   

   

  Kursy językowe

  Edoo - neutralne