Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie
 
 

ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  Pożegnanie Absolwentów 2022
  dodany przez Karolina Krężałek dnia 2022-04-30
   
  2022Apr308302492985800.jpg

  „Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę”.

   

   

  W słoneczny piątek, 29 kwietnia br. dla Absolwentów Technikum nr 7 w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie po raz ostatni zabrzmiał szkolny dzwonek. Uczniowie klasy IV zakończyli ważny etap swojego życia.

   

  Uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów rozpoczęła się Mszą Świętą w Parafii pw. Trójcy Świętej w Krośnie, gdzie maturzyści złożyli duchowe podziękowanie oraz zanieśli prośby o powodzenie w egzaminach maturalnych. Dalsza część uroczystości miała miejsce w szkole. Na auli z absolwentami spotkali się dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie klasy III4. Organizatorem imprezy była klasa trzecia, która wierszem i piosenką pożegnała swoich starszych kolegów m.in. takimi słowami:

   

  „Ostatni szkolny dzień
  Przyszło się rozstać nam.
  Ostatni uścisk rąk
  Podany dzisiaj Wam.

  Choć rozstajemy się
  Nie zapomnimy Was.
  Wspomnienie wspólnych lat
  Zostaną zawsze w nas”.

   

  Szczególne słowa pożegnania i życzeń popłynęły z ust Pani Dyrektor Bożeny Cząstki oraz wychowawcy klasy Pani Ewy Wajs. Następnie wręczone zostały świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe i rzeczowe za szczególne osiągnięcia. Wśród grona kończących szkołę szczególne gratulacje należą się Dominice Syrek oraz Wiktorowi Michalskiemu, którzy osiągnęli najwyższe średnie, otrzymując świadectwo z czerwonym paskiem.

   

  Nagrody rzeczowe, w postaci bonów upominkowych, zostały wręczone uczniom wyjątkowo angażującym się w życie szkoły. Wyróżnieni zostali:
  Dominika Syrek - za wieloletnie zaangażowanie i ogromne serce włożone w pracę na rzecz szkoły i samorządu uczniowskiego oraz Sabina Filus, Wiktor Michalski, Julia Nycz i Dominika Syrek - za otwarte serca i pomoc potrzebującym w ramach działalności w Szkolnym Kole Wolontariatu.

  W dalszej części uroczystości piękne, wzniosłe słowa z głębi serca popłynęły od tegorocznych absolwentów. Adrian Jaskółka, w imieniu kolegów i koleżanek z klasy, drżącym głosem podziękował dyrekcji i nauczycielom za trud włożony w edukację i wychowanie. Dopełnieniem podziękowań były kwiaty złożone na ręce każdego nauczyciela.

   

  Na zakończenie imprezy trzecioklasiści, na pamiątkę wspólnie przeżytych lat, obdarowali absolwentów drobnymi upominkami, w postaci dyplomu ukończenia technikum, imiennego kubka z nazwą zawodu oraz czapką absolwenta. Nutkę nostalgii, ale także dużo uśmiechu na twarzach naszych tegorocznych maturzystów wzbudziła prezentacja, dzięki której mogli przypomnieć sobie chwile spędzone w technikum.

  Uroczystość zakończyła sesja zdjęciowa oraz poczęstunek przygotowany przez organizatorów.

   

   

  Karolina Krężałek
  wychowawca klasy III4         
         


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Księdza Piotra Skargi 1

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2022

   

   

  Kursy językowe

  Edoo - neutralne