Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie
 
 

ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  Młodzież klasy III 5 technikum z wizytą w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej
  dodany przez Anna Korab dnia 2022-04-26
   
  2022Apr2620470427642300.jpg

  Z okazji przypadającego w dniu 23. kwietnia Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, przyjęliśmy zaproszenie Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej na wykład realizowany w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Partnerstwo dla Książki”. Wygłosiła go dr hab. Magdalena Rabizo – Birek, która szeroko przedstawiła temat „Formy obecności romantyzmu w literaturze spółczesnej”. To równocześnie forma doskonale wpisująca się w rok Romantyzmu Polskiego.

   

   Pani Profesor, dla której okres romantyzmu stanowi fascynację, przygotowała dla swoich młodych odbiorców, prócz tradycyjnego wykładu, również prezentację multimedialną. Zgłębiając zagadnienie można się było zaznajomić, gdzie w szeroko pojętym świecie współczesnej kultury można szukać odniesień do epoki romantyzmu, do twórców romantycznych i ich dzieł.  W jakiej formie wątki i motywy o genealogii romantycznej możemy znaleźć we współczesnej literaturze. Okazuje się bowiem, że jest ich wiele, zarówno na gruncie literackim jak i filmowym.

   

  Czas spędzony na wykładzie, mam nadzieję, przyczynił się do lepszego poznania epoki „wieszczów romantycznych”, ale też uświadomił młodzieży, że odniesienia do tych wartości są nadal aktualne i obecne w XXI wieku, mimo upływu 200 lat.

   

   

  Anna Korab

  nauczyciel - bibliotekarz         
         


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Księdza Piotra Skargi 1

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2022

   

   

  Kursy językowe

  Edoo - neutralne