Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie
 
 

ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  Solidarni z Ukrainą!
  dodany przez Elżbieta Misiak-Gancarz dnia 2022-02-26
   
  2022Feb2612520913370800.jpg

  Na pomoc, na ratunek człowiekowi, czy słyszysz, ktoś woła sos

   

  Przychodzą takie chwile, kiedy możemy okazać swoje człowieczeństwo i pomóc tym ,którzy w wyniku agresji, doznają cierpienia, smutku, obawy o los bliskich. W cywilizowanym świecie i ponad 70 lat od zakończenia II wojny światowej obecne wydarzenia u naszych wschodnich sąsiadów wprawiają w zdumienie i niedowierzanie. W tym trudnym czasie dla całej Europy ,historycy przypominają akt napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę z 1 września 1939 roku, kiedy… zostaliśmy sami. I mimo zapewnień solidarności ze strony państw zachodnich, musieliśmy radzić sobie z latami okupacji dwóch potężnych sąsiadów. Jednocześnie pamiętamy, że mogliśmy liczyć na schronienie w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i nie tylko. Dziś patrząc na los dzieci, matek, starszych osób, które uciekają przed wojną, możemy i chcemy im pomóc. I tak …

   

  W związku z dramatycznymi wydarzeniami u naszych sąsiadów ,Polski Czerwony Krzyż ogłosił zbiórkę darów rzeczowych i pieniężnych, przeznaczonych na pomoc Ukrainie. 

   

  Wychodząc naprzeciw tej sytuacji, Szkolne Koło Wolontariatu, Szkolne Koło PCK, Samorząd UczniowskiSamorząd Słuchaczy oraz cała społeczność ZSKU przyłącza się do tej akcji i od 28 lutego w nowym budynku na ul. Piotra Skargi organizuje zbiórkę:

  • żywności długoterminowej/konserwy, makarony, ryż, kasze, herbata ,owoce w puszce, koncentraty/,
  • kosmetyków i środków czystości/szampony, mydła, szczoteczki, pampersy dla dzieci/,
  • środków opatrunkowych/gazy jałowe, koce termiczne, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne/,
  • koców i śpiworów/tylko nowe!/

   

  Przyniesione rzeczy składamy w  pokoju pedagoga na parterze naszej szkoły!

   

  Jednocześnie chcemy poinformować, że na terenie internatu na ul. Czajkowskiego 49, od soboty,tj.26 lutego przebywa grupa uchodźców z Ukrainy, która będzie potrzebować środków czystości, pościeli, ręczników papierowych, pampersów, a nawet odzieży dla dzieci. Dla nich też możemy coś zrobić. Nie bądź obojętny! Pomożesz!...bo możesz!

   

  Elżbieta Misiak-Gancarz         
         


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Księdza Piotra Skargi 1

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2022

  1. Przydatne linki