Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie
 
 

ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  Projekt Erasmus+ „Szkoła 3.0” – spotkanie w Turcji
  dodany przez Krystyna Wilk dnia 2021-11-24
   
  2021Nov249581828856100.jpg

  W dniach 15-19 listopada 2021 w Turcji odbyło się drugie spotkanie przedstawicieli partnerskich szkół w ramach projektu Erasmus+ „Szkoła 3.0”.  

   

  Do Avcilar, dzielnicy Istambułu, przyjechali nauczyciele z Polski oraz Rumunii natomiast partnerzy z Włoch i Grecji mieli możliwość korzystania z zajęć w formie online za pośrednictwem platformy ZOOM. Naszą szkołę reprezentowali: pani dyrektor Bożena Cząstka, p. Elżbieta Kubit,  p. Krystyna Wilk, p. Artur Kuliga, p. Zdzisław Socha.

   

  Zaplanowane w ramach projektu zajęcia odbywały się w pracowniach średniej szkoły zawodowej Haydar Akm w Avcilar.  Podczas zajęć poruszane były zagadnienia dotyczące znaczenia wyobraźni w projektowaniu 3D oraz możliwości zastosowań druku przestrzennego i programowania. Część zajęć poświęcono na omówienie etapów powstawania wydruków 3D i charakterystycznych elementów budowy drukarek 3D wykorzystujących technologię FDM.   Uczestnicy zajęć po utworzeniu konta online w programie do modelowania 3D Tincerkad zapoznawali się z narzędziami programu i zasadami tworzenia modeli 3D.  Zaprojektowane w programie Tincerkad modele 3D zostały następnie wydrukowane przez drukarki 3D dostępne w pracowni.

   

  Oprócz zajęć w szkolnych pracowniach organizatorzy spotkania umozliwili gościom zwiedzanie urokliwych miejsc Istambułu takich jak np. Błękitny Meczet, Hagia Sophia, Muzeum Pałacu Topkapi, Wielki Bazar. Niezapomnianym przeżyciem był również rejs statkiem po Bosforze.

   

  Podczas zajęć w Turcji uczestnicy poszerzyli wiedzę i umiejętności z zakresu tworzenia modeli 3D, drukowania przestrzennego oraz programowania, którą będą mogli pogłębiać i przekazywać w swoich krajach.

   

  Kolejne spotkanie w ramach projektu Erazmus + „Szkoła 3.0” zaplanowane zostało w Polsce w marcu 2022 roku.

            
         


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Księdza Piotra Skargi 1

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2022

   

   

  Kursy językowe

  Edoo - neutralne