Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie
 
 

ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  Bezpieczeństwo – nasz priorytet! Spotkanie z policjantem
  dodany przez Karolina Krężałek dnia 2021-11-22
   
  2021Nov2220260960967400.jpg

  „Bo w Internecie najważniejsze są słowa i wyobraźnia.”

  Janusz Leon Wiśniewski, Samotność w Sieci

   

   

  W piątek, 19 listopada br., w naszej szkole gościł Pan aspirant Tomasz Czelny, funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Spotkał się z uczniami  klas I-IV technikum, aby uwrażliwić ich na różne kwestie związane z bezpieczeństwem, które powinny być dla każdego najwyższym priorytetem.

  Pan Inspektor przeprowadził wykład na temat cyberprzemocy i cyberbezpieczeństwa, czyli zagrożeń płynących z Internetu oraz bezpiecznego korzystania z różnych źródeł internetowych, a także odpowiedzialności prawnej letnich i nieletnich za popełnione przestępstwo internetowe. Tematem rozważań prelegenta było także bezpieczeństwo kierowców i pieszych, bezpieczne korzystanie z kart płatniczych itp. Wszystkie swoje wywody popierał trafnymi, wymownymi przykładami.

  Panu Tomaszowi Czelnemu serdecznie dziękujemy za interesującą, fachową prelekcję. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie wezmą sobie do serca przestrogi i cenne rady policjanta, dzięki czemu staną się rozważnymi użytkownikami Internetu oraz odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego.

   

  Karolina Krężałek         
         


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Księdza Piotra Skargi 1

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2022

   

   

  Kursy językowe

  Edoo - neutralne