Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie
 
 

ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  Niech się święci Dzień Nauczyciela!
  dodany przez Elżbieta Misiak-Gancarz dnia 2020-10-13
   
  2020Oct1316234526606200.jpg

  Mieć właściwego nauczyciela, to jakby drugi raz się urodzić.

  Ludmiła Ulicka

   

   

  W dniu 13 października w bibliotece szkolnej odbył się program słowno-muzyczny  dedykowany wszystkim Nauczycielom, z okazji Święta Edukacji Narodowej. Była to audycja recytowana i w oprawie muzycznej „transmitowana” przez radiowęzeł z powodu obostrzeń wynikających z panującej pandemii. W ubiegłym roku było jeszcze normalnie, obecnie chcieliśmy i musieliśmy uczcić ten dzień w zmienionych warunkach. Jedno pozostało jednakże niezmienne - chęć wyrażenia serdeczności, uznania dla wychowawców i pedagogów, za ich trud, poświęcenie i troskę w każdym dniu. Nie zapomnieliśmy także o pracownikach obsługi i administracji, dzięki którym - jak mówią słowa piosenki - czujemy się w naszej szkole jak w niebie.

  Na treść audycji złożyły się wiersze wybitnych autorów polskich: Zbigniewa Herberta, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Czesława Miłosza czy Cypriana Kamila Norwida. Były one przeplatane piosenkami utrzymanymi w klimacie tego wyjątkowego dnia, a były to „Beauty And The Beast” w wykonaniu Celine Dion i Peabo Brysona, „Fall on me” w interpretacji Matteo i Andrea Bocellich, piosenka z dedykacją dla uczniów - „Dzieci wybiegły” w aranżacji Elektrycznych Gitar oraz rodzima perełka -  „Wszystkiego najlepszego” duetu Danuta Rinn i Bogdan Czyżewski.

  Na wyraźną prośbę młodzieży, na koniec występu pojawiły się wraz z życzeniami i piosenkami dedykacje dla Pani Dyrektor Bożeny Cząstki oraz Pana Wicedyrektora Marcina Bednarza, w kolejności – „Z całego serca życzę Ci” w interpretacji Majki Jeżowskiej i „Biełyje rozy” Jurija Szatunowa. Nie zabrakło również skeczy i historyjek wziętych ze szkolnej codzienności.

  Żaden montaż, audycja, apel, uroczystość nigdy by się nie odbyła, gdyby nie ich wykonawcy. Dlatego w tym miejscu za udział i zaangażowanie chciałabym wyróżnić następujące osoby:

  Z klasy II 5 Technikum:

  Julia Bielaszka

  Oliwia Furmankiewicz

  Anna Jarecka

  Sylwia Kędzior

  Michał Szymański

  Bartosz Ruchel

  i z klasy I5 Technikum:

  Jakub Giera

  Emilia Pastyrzak

  Dziękuję również tym, którzy włączyli się w składanie serdeczności ze strony Samorządu Uczniowskiego

  Wam również - Uczniowie Moi, Uczenniczki Drogie (ks. Jan Twardowski) i wszystkim naszym podopiecznym - ze swej strony z okazji tego ważnego w kalendarzu Dnia życzę samych sukcesów w szkole, radości, uśmiechu i obyście zdrowi byli!

   

  E. Misiak -Gancarz         
         


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Księdza Piotra Skargi 1

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2022

   

   

  Kursy językowe

  Edoo - neutralne