ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  Dzień Papieski 2020 - wspomnienie Jana Pawła II
  dodany przez Anna Korab dnia 2020-10-11
   
  2020Oct1116225658577600.jpg

  W niedzielę – 11 października, obchodziliśmy kolejny już Dzień Papieski, który w tym roku wpisuje się w 100. rocznicę urodzin i 15. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II oraz 20-lecie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

  Dzień Papieski to także jego aspekt charytatywny związany z przykościelną i publiczną zbiórką pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Podopieczni Fundacji są nazywani mianem  „żywego pomnika” św. Jana Pawła II, a wspieranie ich wyrazem wdzięczności Polaków wobec swojego Wielkiego Rodaka.

  W kontekście tych rocznic, w naszej szkole zostanie przeprowadzony konkurs którego tematem będzie życie i dzieło Papieża Polaka pod hasłem  – „100 pytań na 100 – lecie urodzin Jana Pawła II”.

  Młodzież bowiem była szczególnie bliska Papieżowi, z nią właśnie spotykał się zawsze podczas pielgrzymek do kraju w tzw. oknie papieskim na ul. Franciszkańskiej w Krakowie. Do niej zwracał się słowami – „Wy jesteście przyszłością świata, wy jesteście nadzieją Kościoła. Wy jesteście moją nadzieją”.

  Powyższe przesłanie św. Jana Pawła II skierowane do młodych, stało się jedną z głównych myśli pontyfikatu wielkiego Polaka.

  W kolejnych słowach z licznych homilii – „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”  - starał się uświadomić młodzieży, że przyszłość ich jest w ich rękach, swoją pracą i zaangażowaniem mogą osiągnąć wiele, stawać się mądrzejszymi, zmieniać świat i ludzi.

  Jan Paweł II był wielkim człowiekiem. Całe życie poświęcił Bogu i czynieniu dobra. Starał się od siebie wymagać jak najwięcej, czego również żądał od nas. Pokazywał nam drogę którą mamy iść aby osiągnąć w życiu sukces.

   

  Anna Korab         
         


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Czajkowskiego 49

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2018

  Przydatne linki