ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  „Łączy nas krew, która ratuje życie”
  dodany przez Ewa Wajs dnia 2019-11-23
   
  2019Dec0518272875450100.jpg

  Łączy nas krew, która ratuje życie”

   

  W dniach 22-26 listopada obchodzone są każdego roku Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK. Początki honorowego Krwiodawstwa sięgają 1958 roku. To wtedy Polski Czerwony Krzyż podjął pierwsze działania na rzecz propagowania tej wspaniałej idei.

   

  Do grona tych, którzy już oddają krew dołączyli uczniowie – członkowie naszego Szkolnego Koła HDK PCK – z klasy IV: Natalia Lidwin, Daniel Stanisz, Bartosz Zygarowicz.

   

  W dniu 26 listopada oddali po raz pierwszy krew w punkcie krwiodawstwa znajdującym się krośnieńskim szpitalu. Towarzyszyły im emocje z tym związane. Dzielnie przebrnęli przez wszystkie procedury wstępne i mogli oddać krew.

   

  Dziękuję całej Trójce, a także uczennicom z klasy III: Natali Kani i Korneli Śmiech, które również dołączyły do tak zacnego grona. Dziewczyny same odbyły wizytę w punkcie krwiodawstwa w różnych terminach.

   

  Dziękuję Wam za podjęcie działania na rzecz honorowego krwiodawstwa oraz wspaniałą postawę, która jest wzorem do naśladowania, za nadzieję, którą budzicie w innych, przekazując z dobroci serca niezastąpiony lek, którego w żaden sposób nie można wyprodukować. Krew jest najcenniejszym darem jaki może podarować człowiek.

   

  To dzięki Honorowym Dawcom Krwi możliwe jest niesienie pomocy osobom chorym i potrzebującym oraz wykonywanie skomplikowanych operacji ratujących życie. Krew, która ofiarowujecie z dobroci serca, każdego dnia ratuje tysiące osób oraz przywraca wiarę w ludzką solidarność i miłosierdzie.

  Życzę wszystkim Krwiodawcom zdrowia i wytrwałości w krzewieniu tej pięknej idei.

   

  Opiekun SKHDK PCK - Ewa Wajs


            
         


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Czajkowskiego 49

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2018

  Przydatne linki