Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie
 
 

ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  Młodzież technikum w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie
  dodany przez A.Korab, I.Celej dnia 2019-05-30
   
  2019May309540131098500.jpg

  Maj, to Miesiąc Książki i Czytelnictwa. Ponadto, obchodzimy w nim Dzień Bibliotekarza -  8 maja, i Tydzień Bibliotek. Z tej okazji,  w bibliotekach organizowanych jest  wiele spotkań i imprez czytelniczych.
  Klasy – pierwsza i druga technikum, w maju właśnie, z inicjatywy bibliotekarki – Anny Korab i polonistki – Iwony Celej,  wybrały się do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie. Tam, młodzież została oprowadzona po wystawie  „Literackie inspiracje bibliotekarzy”, na której znalazły się książki, które w jakiś znaczący sposób zaznaczyły się w pamięci pracujących tam pań, były ich drogowskazem, wyznaczały drogę...


  W drugiej części spotkania bibliotecznego, Pani Sabina Szklarska przedstawiła, w postaci prezentacji multimedialnej rekomendacje literatury młodzieżowej. Były to książki niekiedy znane już naszej młodzieży, ale było wśród nich też wiele tytułów godnych polecenia na zbliżające się wakacje.
  Na końcu młodzież przeszła do wypożyczalni, gdzie została zapoznana z zasadami korzystania i zaproszona do zapisywania się.


  Myślę, że młodzież doceni wskazaną im drogę dotarcia do innych wypożyczalni i chętnie skorzysta z oferowanych jej usług bibliotecznych. Naszym celem bowiem było pokazanie młodzieży innych instytucji książki i szeroko pojętej kultury, które działają na terenie miasta Krosna.

   

  Anna Korab, Iwona Celej

            
         


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Księdza Piotra Skargi 1

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2022

  1. Przydatne linki