ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  Mikołajkowy wyjazd klasy I i III technikum
  dodany przez Ewa Wajs dnia 2018-12-11
   
  2018Dec118214799637500.jpg

  W dniu 6 grudnia, uczniowie klasy I i III, wraz z nauczycielami udali się  na wycieczkę do Rzeszowa. Tematem przewodnim było zwiedzanie rzeszowskiej starówki, i -   z racji znaczącej daty -  „szukanie Mikołaja”, zwieńczone seansem w kinie Helios.

   

  W promieniach grudniowego słońca, przeszliśmy spacerkiem spod Zamku Lubomirskich - który jest niewątpliwie jednym z najbardziej interesujących zabytków miasta – ulicą Zamkową i 3 Maja-  jedną z najstarszych i ładniejszych ulic śródmieścia, stanowiącą reprezentacyjny deptak miasta - na Rynek, gdzie podziwialiśmy odrestaurowane kamienice i piękny Ratusz oraz pomnik Tadeusza Kościuszki. Na Rynku mogliśmy też zobaczyć dekoracje świąteczne w postaci pięknej choinki i bałwanków. Następnie, ulicą Grunwaldzką, mijając po drodze zabytkowe obiekty, szliśmy w kierunku Galerii Rzeszów.

   

  Szczególną uwagę zwróciliśmy na duże przeszklone witryny, gdzie można było zobaczyć akcesoria fotografii analogowej. Jak się okazało, jest to kawiarnia o intrygującej nazwie „Aparat Caffe” i jednocześnie Atelie Fundacji o tej samej nazwie, która jest społeczną instytucją kultury fotograficznej dysponującą największą w Polsce, i stale powiększającą się kolekcją eksponatów muzealnych związanych z fotografią. Zbiór ten liczy blisko 3,5 tys. analogowych aparatów i akcesoriów fotograficznych, klisz, szklanych negatywów zdjęć i wydawnictw tematycznych.

   

  Wreszcie dotarliśmy do kina Helios, gdzie obejrzeliśmy film animowany „Grinch”, który wprowadził nas w atmosferę świąteczną. Jest to opowieść o Mieszkańcach Ktosiowa oczekujących Białego Bożego Narodzenia, a zielony stwór  - Grinch robił wszystko, by je zepsuć. Ale jak to w bajkach bywa -  dobro, miłość i przyjaźń zwycięża.

   

  Podczas naszej wyprawy był również czas na mikołajkowe ciacho i kawę oraz drobne zakupy, jak również na poszukiwanie Mikołaja. Pierwszą osobą, która go spotkała była Sylwia z klasy pierwszej. Zadowoleni wróciliśmy późnym popołudniem do Krosna.

   

  Uczestnicy wycieczki zasłużyli na pochwałę, bo wykazali się pełną dyscypliną i punktualnością. Cieszę się, że mogliśmy ten mikołajkowy dzień spędzić na wyjeździe.

   

  Dziękuję nauczycielom: Krystynie Wilk i Wiktorowi Szyndakowi za poświęcenie swojego czasu - towarzystwo i pomoc podczas wycieczki.

   

  Ewa Wajs – wychowawczyni  klasy I         
         


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Czajkowskiego 49

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2018

  Przydatne linki