ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  100-lecie Odzyskania Niepodległości
  dodany przez B.Marszałek i D.Bałuka dnia 2018-11-14
   
  2018Nov1414325574359400.jpg

  W dniu 9. listopada 2018 roku , w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z  setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

   

  Uroczysta akademia rozpoczęła się o 10:40. Na początku Pani Dyrektor Bożena Cząstka powitała zaproszonych gości:  Panią Grażynę Gregorczyk – Naczelnika Wydziału Edukacji, Panią Annę Szajnę , Panią Lucynę Opoń -Kierownika Oddziału Jakości i Zarządzania Edukacją , Panią Bogumiłę Błażejowską –Prezesa Krośnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Panią Małgorzatę Tajak – nauczyciela bibliotekarza z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej  w Krośnie, Pana Lesława Wilka- współwłaściciela Prywatnego Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych, Pana Jana Bałukę-przewodniczącego  Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w Krośnie,  pracowników szkoły i zebranych uczniów.

   

  Młodzież klasy drugiej i trzeciej wystąpiła w inscenizacji słowno-muzycznej według scenariusza napisanego przez ucznia -  Bartka Bożka. W tej krótkiej historii przedstawili urywek z życia ludzi pod zaborem austriackim, werbowanie mieszkańców wioski do wojska, atmosferę  na posterunku wojskowym, walkę z wrogiem i powrót do domu po wojnie. Jak wiemy z kart historii był  to bardzo ciężki okres dla narodu polskiego. Wielu ludzi oddało życie w walce o naszą tożsamość narodową. Tym bardziej należy o nich pamiętać i starać się zaszczepiać w młodym pokoleniu patriotyzm. 

   

  Po przedstawieniu głos zabrała Pani Naczelnik Oświaty: Grażyna Gregorczyk oraz Pani Lucyna Opoń .

   

  Na zakończenie, o godzinie 11.11, przy  wprowadzonym poczcie sztandarowym odśpiewano cztery zwrotki Hymnu Polskiego. Poczet stanowili uczniowie:

  • Kinga Krówka z kl. IV TCPG/FT,
  • Aleksandra Lenko z kl. IV TCPG/FT,
  • Krzysztof Wojdyłła z kl. III TCPG/FT.

   

  Podziękowania należą się uczniom za wspaniały występ.

  W przedstawieniu udział wzięli: Jakub Czelny, Jakub Gardygała, Mateusz Borek, Daniel Zajdel,  Bartłomiej Świrad, Kacper Buczyński, Kornelia Śmiech, Natalia Kania, Weronika Góra, Michał Szmyd, Daniel Stanisz, a oprawę muzyczną i świetlną przygotował Hubert Grzeliński.         

  Barbara Marszałek i Dorota Bałuka

   

   

  100-lecie Odzyskania Niepodległości         
         


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Czajkowskiego 49

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2018

  Przydatne linki