ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  Ogólnopolski finał VIII edycji projektu edukacyjnego „O tym nie można zapomnieć…”
  dodany przez Barbara Marszałek dnia 2018-06-21
   
  2018Jun2413170197688000.jpg

  W dniu 18 czerwca 2018 roku uczniowie klasy I technikum: Jakub Czelny, Jakub Gardygała i Hubert Grzeliński wzięli udział w ogólnopolskim finale projektu edukacyjnego pt. „O tym nie można zapomnieć… - spotkania z osobami, które przeszły piekło obozów i deportacji podczas II wojny światowej”.

   

  Do finału, z całej Polski zakwalifikowało się 17 drużyn. Każda z nich prezentowała film będący wywiadem z osobą, która przeżyła pobyt w obozie lub była deportowana. Niektórzy bohaterowie filmów obecni byli na sali. Na pewno było to dla nich wzruszające spotkanie, ale i ciężkie, ze względu na tragiczne wspomnienia z okresu  II wojny światowej.

   

  Nasi uczniowie przedstawili ciekawie zrobiony zwiastun filmu, w którym uchwycili najważniejsze wspomnienia swojego rozmówcy. Każda z drużyn miała od 7 do 10 minut na zaprezentowanie swojej pracy, przekazanie wrażeń ze spotkania ze swoim bohaterem.

   

  Poziom rywalizacji był naprawdę wysoki. Jury oceniało filmy  biorąc pod uwagę: dźwięk, obraz, muzykę, napisy, montaż, wrażenie, wstęp, zakończenie oraz czas.

  Nasza drużyna została oceniona bardzo wysoko. Zabrakło jednak przysłowiowego punktu, aby być w finałowej piątce i wyjechać w przyszłym roku w kwietniu do Ravensbruck.

   

  Myślę, że było to dla nich dobre doświadczenie. Wiedzą już jak  konkurs wygląda, co jest brane pod uwagę i mogą to wykorzystać w następnej edycji, do której byli namawiani.

   

  Gratuluję uczniom zapału, determinacji i przede wszystkim chęci do pracy przy tym projekcie.

   

   

                                                                                    Barbara Marszałek

   

   

  O tym nie można zapomnieć…         
         


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Czajkowskiego 49

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2018

  Przydatne linki