ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  Recenzja książki Player One Ernesta Cline’a
  dodany przez Zuzanna Kmiotek dnia 2018-06-21
   
  2018Jun217255056690000.jpg

  Akcja rozgrywa się w 2044 roku. To zniszczony fantastyczny świat, w którym rzeczywistość wirtualna jest znacznie lepsza od świata realnego. Ziemia to miejsce, w którym wojny i brak naturalnych surowców to chleb powszedni. James Halliday daje ludziom OASIS- nową sieciową grę, do której każdy może za darmo dołączyć.

   

  Wirtualny świat OASIS różni się od apokaliptycznych slumsów z lat 40-tych XXI wieku. Jego obraz, inspirowany jest latami 80-tymi XX wieku. Młody chłopak- Wade Owen urodził się w biednej dzielnicy. Po śmierci multimiliardera, twórcy wyżej wspomnianej gry, poświęca każdą wolną chwilę na zgłębianie popkultury lat 70-tych i 80-tych ubiegłego stulecia. Chce wygrać pozostawione przez Hollidaya Easter Egg(wielkanocne jajo),dzięki któremu zdobędzie ogromny majątek.

   

  W trakcie lektury -czytelnik wraz z bohaterem może rozwiązywać zagadki i odkrywać nowe poziomy, nie wychodząc z klimatu lat drugiej połowy XX wieku. Może się utożsamiać z bohaterem nie tylko ze względu na wiek, ale też z powodu zamiłowania do nowoczesnych technologii. Chłopak zanurzony w wirtualnej przestrzeni, ma tylko  jedynego przyjaciela, zakochuje się w  wirtualnej dziewczynie, nie opuszczając jak jego Internetowi rówieśnicy swojej kryjówki.

   

  W książce jest doskonale oddany klimat popkultury lat 70 i 80 tych. Wciągająca akcja i duża dawka humoru sprawia, że trudno się od niej oderwać.

   

  Autor postawił na wartość przyjaźni i miłości, a jeszcze raz udowodnił, że pieniądze szczęścia nie dają.

                                      

                                  Serdecznie polecam

  Zuzanna Kmiotek klasa II FT

            
         


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Czajkowskiego 49

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2018

  Przydatne linki