ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  „Nałogi – droga donikąd” - spotkanie w RCKP
  dodany przez Barbara Marszałek dnia 2018-05-24

   „Nałogi – droga donikąd”- spotkanie w RCKP
      
  W dniu 21 maja o godzinie 9:30, w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, odbyło się spotkanie w ramach realizacji programu profilaktycznego skierowanego do uczniów krośnieńskich szkół.
  Montaż słowno-muzyczny, który obejrzałam z klasą  pierwszą  technikum został opracowany i zaprezentowany przez duet: Jacek Dewódzki i Andrzej Paprot.

  Kim są Ci dwaj panowie?

  Jacek Dewódzki - kompozytor, wieloletni wokalista zespołu Dżem. Z wykształcenia pedagog. Jak sam powiedział, „przez pewien okres swojego życia nauczał Przysposobienia Obronnego”, które teraz nazwano Edukacją dla Bezpieczeństwa. Działał w Placówkach Opiekuńczo-Wychowawczych.

   

  Andrzej Paprot - polski gitarzysta rockowy. Grał m.in. w zespole Sagittarius, obecnie współpracuje z zespołem  -   Jacek Dewódzki Kontraband.

   

  Panowie  pokazali,  jak w ciekawy, nietypowy sposób przeprowadzić zajęcia dotyczące profilaktyki nałogów. Pan Jacek opowiadał o wielu rodzajach uzależnień.  Ukazał młodzieży, jaki  wpływ na ich życie może mieć uzależnienie od alkoholu, narkotyków a nawet uzależnienie od pracy. Swoje wypowiedzi popierał przykładami z życia i podsumowywał odpowiednią piosenką.

   

  Wielkim plusem spektaklu  było również wysłuchanie wspaniałych, ponadczasowych przebojów takich jak: „ W życiu piękne są tylko chwile”; „Sen o Victorii”- zespołu Dżem; "Talkin' Bout a Revolution"- Tracy Chapman  i jeszcze wielu  innych.

   

  Barbara Marszałek

            
         


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Czajkowskiego 49

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2018

  Przydatne linki