ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  1 zjazd w Bardejowie - 12-13.04.2018
  dodany przez Marcin Bednarz dnia 2018-04-18
   
  2018Apr2620141614379700.jpg

  W dniach 12-13.04 2018 r. młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w pierwszym 2-dniowy wyjeździe do  Bardejowa. Spotkanie to odbywało się w ramach projektu „Przedsiębiorcze pogranicze – polsko-słowacka inicjatywa edukacyjna. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

   

  Naszą szkołę reprezentowało 32 uczestników projektu wraz opiekunami Panią Ewą Wajs, Barbarą Marszałek i Krystyną Wilk. Zajęcia przebiegały zgodnie z harmonogramem opracowanym przez HOS Bardejów. Nasz młodzież wspólnie z młodzieżą słowacką uczestniczyła w następujących warsztatach:

   

  • Firma symulacyjna
  • Prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego
  • Przewodnik turystyczny
  • Event manager

   

  W trakcie zjazdu odbyło się wspólne spotkanie przedstawiające działania edukacyjne partnerskiej szkoły. Dzięki temu że również szkoła na Słowacji wzbogaciła się w firmę symulacyjną, możliwe było kontynuowanie zajęć z zakresu firmy symulacyjnej. Nasz młodzież zapoznała się również z zasadami prowadzenia działalności gospodarczej na Słowacji. Był też czas na dyskusję dotyczącą tego, gdzie łatwiej poprowadzić własna firmę w Polsce czy na Słowacji. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się zajęcia z zakresu prowadzenia gospodarstwa agroturystycznego i przewodnika turystycznego które częściowo odbywały się w plenerze. Taka organizacja zajęć pozwoliła nam poznać zabytki Bardejowa takie jak Bazylika św. Idziego – wyście na wieżę, Mury obronne, Ratusz, w którym obecnie mieszczą się w nim Muzeum Szaryskie i Muzeum Historii Bardejowa.

   

  Całe spotkanie przyczyniło się do jeszcze większej integracji młodzieży naszej szkoły z młodzieżą z Bardejowa. Wszyscy uczestnicy wyjazdu chwalili organizację tego spotkania i z utęsknieniem czkają na następny wyjazd.

            
         


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Czajkowskiego 49

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2018

  Przydatne linki