ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  MOJA LISTA BESTSELLERÓW
  dodany przez Sara Seremet dnia 2018-04-21

      Czytanie książek to moje, rzec by można, hobby. Zatem przeczytałam ich już wiele. Wśród nich znalazły się, moim skromnym zdaniem, bestsellery. Pragnę je zaprezentować, a jednocześnie zachęcić moje Koleżanki i Kolegów do „spotkania się” z nimi.

      Oto one:


  Dary Anioła

  Jest to seria 6. książek pióra Casandry Clare. Lubię tę serię, ponieważ ma ciekawą fabułę i wartką akcję. Co zaskakujące, zawiera wiele elementów z mitologii. Zakończenie jest również ciekawe.
  Na podstawie serii powstał film oraz serial.
  Książkę tę polecam każdemu, kto lubi książki fantasy z wątkiem romantycznym i chce poznać historię potomków Jonatana Pierwszego Łowcy.


  Obsydian

  Autorką tej książki jest Jennifer L. Armentrout. Składa się z 5. tomów. Są to serie. Jest to historia niewinnej dziewczyny, która po śmierci ojca przeprowadziła się do małego miasteczka. Jej sąsiedzi okazali się „nie z tej ziemi”. Gorąco polecam osobom, które lubią historie o kosmitach.


   

  Szeptem

  To typowy romans autorstwa Becci Fitzpatrick. Składa się z 4. części, które noszą następujące tytuły: „Szeptem”, „Crescendo”, „Cisza” i „Finale”. Jej głównymi bohaterami jest upadły anioł i nefrit.


   

  Delirium

  Jest to jedna z moich ulubionych serii. Utwór napisała Lauren Oliwer. Lubię ją, ponieważ uświadamia nam jak ważne są uczucia w życiu człowieka i jak puste jest ono, gdy ich nie ma. W świecie, w którym miłość nazywana jest amor deliria nerwosa i jest chorobą, należy wyplenić ją z tego świata. Książkę tę polecam każdemu, kto traci wiarę w odnalezienie własnej miłości i temu kto myśli, że życie bez niej byłoby lepsze.

   

  Tabula rasa

  Autorką tej książki jest Kristen Lipperd – Martin. Główna bohaterka próbuje uciec ze szpitala, w którym usiłowano wymazać jej pamięć. Musi poznać siebie samą od nowa i zmierzyć się ze swoimi demonami z przeszłości. Bardzo polecam ją fanom wszelkiej akcji.

   

  Klątwa opali

  „Na pierwszy rzut oka”, książka nie wydała mi się wyjątkowa. Jednak w trakcie czytania, odkryłam co Tamora Pierce - autorka, chciała przekazać czytelnikom. Nie ma w niej wątku romantycznego, jedynie fantastyczny. Mówi o sierocie, która była szkolona do pracy w policji. Polecam ją każdemu, kto lubi zagadki i pogoń za odpowiedziami.

   

  Klątwa tygrysa

  Colleen Houck miała ciekawy pomysł na tę serię. Jest to książka o dwóch 300 - letnich książętach zaklętych w tygrysy. Wystarczy jedna dziewczyna, żeby zdjąć klątwę i pokonać złego czarownika. Po drodze do spełnienia celu, spotykają wiele magicznych i tajemniczych stworzeń. Poznajemy mitologię Indii, legendę Dugii i jej tygrysa. Polecam każdemu, kto kocha romanse i lubi sobie popłakać przy czytaniu.


  Cztery

  Jest to prequel serii Niezgodna Veronici Roth. Wolę jednak prequel od całej serii, ponieważ jest napisana z perspektywy Tobiasa. Według mnie jest bardziej ciekawa i ukazuje więcej niż seria ukazana z perspektywy Tris. Polecam każdemu, kto czytał serię, jednak czuje ciągle niedosyt po jej przeczytaniu.
  Wybrani

  Seria autorstwa C. J. Daugherty mówi o uczniach elitarnej szkoły, a szczególnie o jednej jej uczennicy – Allie. Zadaniem tej szkoły jest przygotowanie uczniów do objęcia ważnych stanowisk w państwie, np: bankowców, polityków, a nawet prezydenta czy premiera. Dziewczyna, która nigdy nie była w takim świecie, nagle trafia w środek wojny o objęcie władzy nad szkołą, co byłoby równoznacznie z objęciem władzy w państwie. Polecam każdemu, kto lubi klimaty zagadek, walki o władzę i przetrwanie.

   

  Krwawy szlak

  Książka Moira Uoung ukazuje rzeczywistość, mówiącą o tym do czego zdolni są ludzie, żeby zdobyć narkotyki i jak te działania ranią innych. Mówi też o tym, ile ludzie potrafią wycierpieć, żeby odzyskać ukochaną osobę. Walka, poświęcenie i długa wędrówka . O tym właśnie opowiada ta książka. Polecam każdemu, kto nie boi się kontrowersyjnych tematów z nutką fantasy.


  Autor : Sara Seremet

   



         




         


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Czajkowskiego 49

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2018

  Przydatne linki