ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  Bursztynowa dziewczyna…, czyli przeżyjmy to jeszcze raz
  dodany przez E.Gancarz dnia 2018-03-20
   
  2018Mar2011330831273600.jpg

  Przetańczyć z Tobą chcę całą noc,
  niech na nas gapią się no i co,
  już każdy o tym wie, że Ty też kochasz mnie,
  więc wszystkim na złość, przetańczmy tę noc,
  bo życie tak krótkie jest.
  Moje jedyne marzenie

   

   

  W dniu 16. marca 2018 roku, w świetlicy szkolnej, odbył się Wieczór poświęcony pamięci Anny Jantar. Artystka odeszła 14. marca - 38 lat temu. Tak więc uroczystość zbiegła się z kolejną rocznicą Jej śmierci, która była wynikiem katastrofy lotniczej.

   


  Przygotowania, do tej uroczystości, trwały kilka dobrych tygodni. Były tym bardziej intensywne, gdyż kalendarz zajęć naszych uczniów i nauczycieli był napięty. Wybór Anny Jantar był podyktowany kontynuowaniem tradycji naszej szkoły, związanej z prezentowaniem sylwetek twórczych wielkich solistów polskiej sceny muzycznej, którzy z racji swoich dokonań – przeszli już do legendy. Do tej pory byli to Czesław Niemen i Marek Grechuta, więc tym razem chcieliśmy oddać hołd wyjątkowej kobiecie - pięknej i utalentowanej, której życie zostało przerwane nagle i niespodziewanie. Zdawałyśmy sobie sprawę, że dla naszych najmłodszych odbiorców może to być postać całkowicie nieznana, a nawet nieciekawa (czas Jej triumfu przypadł na lata 70 - te ubiegłego wieku). Ale nie to było najważniejsze, chodziło o poziom wykonania, barwę głosu, piękne, mądre teksty oraz melodie, które można nucić do dziś.

   

  Jak wiadomo sam pomysł to nie wszystko, trzeba jeszcze go zrealizować. Motywowała nas spodziewana satysfakcja z dobrze wykonanej roboty. Mamy nadzieję, że właśnie tak się stało. Powstał program złożony z fragmentów biografii i informacji ukazujących drogę twórczą artystki. Zaprezentowali je słuchacze klasy II LOB, w osobach: Małgosia Izowit, Ela Biłas, Monika Turek, Agnieszka Rutka, Aneta Dytko, Paulina Wais (Anna Jantar), Mateusz Lorenc oraz Przemysław Dytko. Jego ważnym elementem stały się piosenki wokalistki, melodyjne, rytmiczne, które podczas gali zaśpiewali: Pan Bogdan Skotnicki solo i w duecie z Anią Korab, Elżbieta Gancarz oraz Kornelia Śmiech - uczennica klasy I Technikum. Pozostałe, śpiewaliśmy wspólnie: nauczyciele, słuchacze szkół policealnych i ponadgimnazjalnych oraz studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Aby nasza uroczystość zyskała odpowiednią oprawę, poświęciliśmy sporo czasu na udekorowanie świetlicy. Staraliśmy się, aby wszelkie dodatki, kwiaty, świece były utrzymane w kolorze pomarańczy, tak by korespondowały z barwą bursztynu, dawnego określenia jantaru (pseudonimu artystycznego Anny). Klimatu nowoczesności przysporzył sprzęt Huberta Grzelińskiego (ucznia klasy I Technikum), który na co dzień, oprócz nauki w naszej szkole, zajmuje się oprawą muzyczną wielu uroczystości.

   

  Rangi tego spotkania dodała obecność Dyrekcji naszej szkoły w osobach: Pań: Bożeny Cząstki, Elżbiety Kubit oraz Pana Marcina Bednarza. Dziękuję za przyjęcie zaproszenia Paniom z Administracji, Nauczycielom, Słuchaczom, Zarządowi i Studentom UTW.

   

  Słowa podziękowania kieruję pod adresem moich uczniów z klasy IV Technikum w osobach: Gabrysia Kocur, Dorota Duplaga, Paulina Wojnar, Monika Mastyj, Magda Król, Konrad Nowotyński, Kacper Klamut, które pomogły w aranżacji świetlicy oraz Bernadce Baran, Gabrysi Wityńskiej i Angeli Krzywdzie, które zajęły się obsługą gości.
  Wypada również podkreślić fakt, że prezentację multimedialną zaprojektowała Karolina Deptuła z klasy IV TCPG, a plakat - zaproszenie wykonał – Pan Artur Kuliga.


  Swój wolny czas poświęciła dla nas również Pani Basia Marszałek, która nie tylko zasługuje na wyróżnienie z powodu zaangażowania Jej klasy - II LOB, ale również przygotowania i obsługi technicznej Koncertu.
  Najniższe ukłony należą się Pani Ani Korab, która pracując przy wcześniejszych „wieczorach”, wspomogła mnie swoją wiedzą, życzliwością, zaangażowaniem, pomysłowością oraz nietuzinkową wizją wspólnego przedsięwzięcia.

   

  Na koniec można zapytać - czy takie działania mają sens? W myśl zasady, że nie samym chlebem żyje człowiek, wraz z Koleżanką chciałyśmy udowodnić, że warto zrobić coś, co będzie pewną odskocznią od monotonii szkolnego życia, choć w naszym przypadku nie ma mowy o nudzie. Trudem pracy i mamy nadzieję niezłym poziomem tego spotkania - chcemy dobitnie wszem i wobec powiedzieć, że stać nas na wiele, że się nie poddajemy, że jako szkoła mamy potencjał, którego nie pozwolimy zmarnować. Jeśli tylko będzie taka potrzeba i oczekiwanie - za rok, kto wie? może sięgniemy po repertuar Ryszarda Riedla, kultowego wokalisty zespołu DŻEM, ale to już temat na inny artykuł i melodia przyszłości.

   


  Elżbieta Gancarz

   

   

   

  Galeria zdjęć         
         


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Czajkowskiego 49

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2018

  Przydatne linki