ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  Tradycji stało się zadość - STUDNIÓWKA 2018!
  dodany przez E.Gancarz dnia 2018-02-14
   
  2018Feb1416253218202000.jpg

  Dziś bądź wesół, dziś użyj biesiady, o jutrzejszym dniu niechaj próżnej rady!
  Jan Kochanowski

   

   
  Na 100 dni przed maturą, w dniu 1 lutego, w gościnnym Hotelu Nafta w Krośnie odbyła się studniówka połączonych sił naszej szkoły oraz ZSP nr  2. Punktualnie o godzinie 18- tej wspólną zabawę otworzył dostojny polonez, którego choreografię opracował Pan Tomasz Judzicki. Następnie wznieśliśmy toast za pomyślność naszych maturzystów, a nasza Pani Dyrektor Bożena Cząstka zwróciła się do młodzieży i słuchaczy klas III LOA i III B, słowami Agnieszki Osieckiej -  Niech żyje bal, bo to życie to bal jest nad bale - , ale też wyraziła nadzieję, że zmobilizują wszystkie siły przed egzaminem maturalnym. Uroczyste  przecięcie wstęgi, wraz z Panią Małgorzatą Mercik - przedstawicielką ZSP nr 2 było początkiem wielkiego święta młodości i radości.

   

  Godna największego uznania była postawa młodych ludzi, którzy w pięknych słowach podziękowali za trud wychowania, edukacji, zarówno Dyrekcji, jak i wychowawcom oraz rodzicom (w tle brzmiały dźwięki walca z Nocy i dni w reż. Jerzego Antczaka). Ukoronowaniem części oficjalnej było wjechanie tortu z zapalonymi racami, dedykowanego Gronu Pedagogicznemu. Pojawiły się kwiaty, uściski i wzruszenie, zwłaszcza rodziców, których pociechy tak szybko urosły. A później została już tylko zabawa do białego rana.
  Ze swej strony w szczególny sposób chciałabym podziękować Paniom: Bożenie Cząstce oraz Elżbiecie Kubit za przyjęcie zaproszenia, koledze Tomkowi Judzickiemu, który zadbał o oprawę tradycyjnego staropolskiego tańca. Zapewniam, że dzięki Wam czuli się naprawdę wyjątkowo. Dziękuję rodzicom, mamom, które były ze mną do końca. Tak więc, w pięknym stylu kolejna studniówka dobiegła końca. Mam nadzieję, że tak jak się hucznie bawili, tak i brawurowo młodzież zda maturę.  Tego im z całego serca życzymy!

   

   

  Bo coś w szaleństwach jest młodości,
  Wśród lotu wichru, skrzydeł szumu,
  Co jest mądrzejsze od mądrości
  I rozumniejsze od rozumu.
  Leopold Staff
  I ja tam byłam, a co widziałam  i odczułam w słowach artykułu  zamieściłam:

   

  E. Misiak-Gancarz
  wychowawczyni klasy IV TCPG/FOT

   

  Studniówka 2018         
         


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Czajkowskiego 49

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2018

  Przydatne linki