ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  I Spotkanie polsko – słowackie…
  dodany przez M. Bednarz dnia 2017-11-30
   
  2017Nov3017325780320100.jpg

  W dniach 23. i 24. listopada 2017 roku, w naszej szkole, odbyło się I spotkanie, w ramach realizowanego Projektu pn. Przedsiębiorcze pogranicze – polsko-słowacka inicjatywa edukacyjna.

   

  Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014 – 2020.

   

  Uczestnikami spotkania była młodzież szkolna z HOS Bardejów na Słowacji (32 uczestników) - reprezentująca różne kierunki kształcenia oraz młodzież klas: I i II naszej szkoły (32 uczestników).
  Uczennice i uczniowie naszej szkoły, jak również, wymienionej wyżej, szkoły ze Słowacji uczestniczyli we wspólnych warsztatach. Zajęcia odbywały się w 4. grupach tematycznych.

   

  I grupa - to zajęcia w Firmie Symulacyjnej. W procesie symulacji młodzież polska i słowacka zapoznała się ze specyfiką pracy w firmie na poszczególnych stanowiskach pracy.
  Kolejne grupy uczestniczyły w zajęciach z zakresu:

   

  • grafiki komputerowej,
  • tworzenia stron www,
  • oraz foto i video w reklamie.

   

  Zakres tematyczny szkoleń nie tylko uwzględnia potencjał Regionu, ale zakłada również zapoznanie osób z Polski z przepisami i zasadami prowadzenia dzielności gospodarczej po stronie słowackiej i odwrotnie. Ułatwi to w późniejszym okresie nawiązanie współpracy z podmiotami działającymi po drugiej stronie granicy czy też sprawne poruszanie się w przepisach regulujących współpracę transgraniczną.


  Podczas zajęć uczestnicy zapoznali się zasadami działania Platformy Edukacyjnej Moodle, na której zamieszczone zostały poszczególne kursy tematyczne. Dla wszystkich uczestników przygotowane zostały loginy i hasła umożliwiające dostęp do platformy. Dzięki temu uczniowie będą mieli nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów z zakresu danego kursu.


  Było to I spotkanie w ramach Projektu - z 8. zaplanowanych tego typu spotkań. Wspólne uczestnictwo w zajęciach, pozwoliło też na nawiązanie znajomości, które w przyszłości, mogą zaowocować kolejnymi wspólnymi inicjatywami.


  Marcin Bednarz

   

   

  I Spotkanie polsko – słowackie…

            
         


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Czajkowskiego 49

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2018

  Przydatne linki