ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  Czytaliśmy Wesele...
  dodany przez E.Gancarz, A.Korab dnia 2017-10-28
   
  2017Oct2810191953521700.jpg

  Kontynuując tradycję z lat poprzednich, zmobilizowałyśmy młodzież do zorganizowania wspólnego czytania Wesela Stanisława Wyspiańskiego, które miało miejsce w dniu 27. października 2017 roku.

   

  Tym razem, jako lektorów, zaangażowałyśmy uczniów klasy II TCPG/FT, którzy bardzo chętnie odpowiedzieli na propozycję. Jak co roku, w szkolnym czytaniu, brała też udział Dyrekcja szkoły w osobach - Pani Dyrektor Bożeny Cząstki i Pani Vicedyrektor Elżbiety Kubit. Nowością zaś, było zaproszenie skierowane do Rodziców, na które pozytywnie odpowiedziała Pani Agnieszka Pabian – przewodnicząca Rady Rodziców i Pani Elżbieta Ziemba, mama Konrada - ucznia klasy II TCPG.

   

  Czytanie zostało poprzedzone wprowadzeniem w klimat i ducha Młodej Polski w formie prezentacji multimedialnej - przygotowanej przez uczennicę klasy IV TCPG Karolinę Deptułę.
  Trudny i obfitujący w wyrażenia gwarowe tekst, okazał się być łatwy i lotny dla naszych lektorów, którzy z wielkim zaangażowaniem i zrozumieniem swoich ról przekazali najważniejsze przesłanie utworu:

   

  „Miałeś chamie złoty róg, miałeś chamie czapkę z piór ...”

   

  Uczniowie, którzy wcielili się w postaci dramatu to :
  Kacper Balawajder, Bartosz Bochnia, Kacper Drak, Ewa Fila, Kacper Lech, Basia Pabian, Konrad Stanisz, Krzysztof Wojdyła.

   

  Na koniec młodzież wręczyła naszym Gościom podziękowanie za czynny udział w naszej szkolnej uroczystości.

   

  Organizatorzy:
  Elżbieta Gancarz, Anna Korab

   

  Galeria zdjęć         
         


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Czajkowskiego 49

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2018

  Przydatne linki