Warsztaty fotograficzne w Ciśniańsko-Wetlińskim Parku Krajobrazowym.

dodany przez A. Kuliga dnia 2017-06-20

W dniach 12-14 czerwca 2017 odbyły się warsztaty fotograficzne dla 17 uczniów naszej szkoły organizowane i finansowane przez Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie.

Tym razem celem naszej fotograficznej wyprawy był Ciśniańsko-Wetliński Park Krajobrazowy.

W pierwszym dniu warsztatów po zakwaterowaniu w ośrodku wypoczynkowym Wisan, w Bystrem zapoznaliśmy się z walorami C-W  Parku Krajobrazowego i Nadleśnictwa Baligród, które przedstawiły Pani Ewa Scelina - pracownik Nadleśnictwa Baligród, nasz przyszły przewodnik oraz Pani Anna Biale - pracownik Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie. 

Drugiego dnia odbyliśmy kilkugodzinną wycieczkę w teren gdzie mogliśmy fotografować i podziwiać piękno potoku "Raby", ciekawe okazy flory i fauny oraz piękne widoki. Obejrzeliśmy również ciekawostki geologiczne - Kamieniołom Drobny, Rezerwat Gołoborze a ci którym dopisało szczęście mogli odnaleźć w rumowisku górskie kryształy.

W czasie wędrówki do celu naszej wędrówki - Jeziorka Bobrowego mijaliśmy Kapliczkę Synarewo, cerkwisko, rozlewisko bobrowe.

Po żmudnym podejściu do jeziorka cała nasza grupa odpoczęła w wiacie turystycznej, z której roztaczał się  piękny widok na rozlewisko i szczyt Chryszczata.

Po powrocie do ośrodka i krótkim odpoczynku zakończyliśmy dzień wspólnym ogniskiem po którym mogliśmy zmierzyć się fotograficznie z atrakcjami ciemnego bieszczadzkiego nieba.

Trzeciego dnia warsztatów zostaliśmy zaproszeni do siedziby Nadleśnictwa Baligród gdzie Pani Ewa Scelina opowiedziała nam o pracy leśników a także obejrzeliśmy diaporamę z pięknymi zdjęciami przyrodniczymi.

Po tak atrakcyjnie spędzonych trzech dniach powróciliśmy do Krosna.

W tym miejscu pragnę podziękować Dyrekcji i pracownikom Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie za sfinansowanie i zorganizowanie warsztatów, Dyrekcji Nadleśnictwa Baligród za gościnę i prezenty, a także Pani Ewie Scelinie za przewodnictwo i pasję jaką przekazała nam w czasie warsztatów.


 Artur Kuliga


GALERIA ZDJĘĆ >>>

   
  Wydarzenia
    Szukaj na stronie ZSKUlupa

BIP

Twoje IP: 54.80.5.2

Other 
  2   licznik 636802  

ws
Copyright © Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie 2017