ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  Warsztaty fotograficzne w Ciśniańsko - Wetlińskim Parku Krajobrazowym.
  dodany przez A. Kuliga dnia 2017-06-20
   
  19113461156300.jpg

  W dniach 12-14 czerwca 2017 odbyły się warsztaty fotograficzne dla 17 uczniów naszej szkoły organizowane i finansowane przez Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie.

   

  Tym razem celem naszej fotograficznej wyprawy był Ciśniańsko-Wetliński Park Krajobrazowy.

   

  W pierwszym dniu warsztatów po zakwaterowaniu w ośrodku wypoczynkowym Wisan, w Bystrem zapoznaliśmy się z walorami C-W  Parku Krajobrazowego i Nadleśnictwa Baligród, które przedstawiły Pani Ewa Scelina - pracownik Nadleśnictwa Baligród, nasz przyszły przewodnik oraz Pani Anna Biale - pracownik Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie. 

   

  Drugiego dnia odbyliśmy kilkugodzinną wycieczkę w teren gdzie mogliśmy fotografować i podziwiać piękno potoku "Raby", ciekawe okazy flory i fauny oraz piękne widoki. Obejrzeliśmy również ciekawostki geologiczne - Kamieniołom Drobny, Rezerwat Gołoborze a ci którym dopisało szczęście mogli odnaleźć w rumowisku górskie kryształy.

   

  W czasie wędrówki do celu naszej wędrówki - Jeziorka Bobrowego mijaliśmy Kapliczkę Synarewo, cerkwisko, rozlewisko bobrowe.

   

  Po żmudnym podejściu do jeziorka cała nasza grupa odpoczęła w wiacie turystycznej, z której roztaczał się  piękny widok na rozlewisko i szczyt Chryszczata.

   

  Po powrocie do ośrodka i krótkim odpoczynku zakończyliśmy dzień wspólnym ogniskiem po którym mogliśmy zmierzyć się fotograficznie z atrakcjami ciemnego bieszczadzkiego nieba.

   

  Trzeciego dnia warsztatów zostaliśmy zaproszeni do siedziby Nadleśnictwa Baligród gdzie Pani Ewa Scelina opowiedziała nam o pracy leśników a także obejrzeliśmy diaporamę z pięknymi zdjęciami przyrodniczymi.

   

  Po tak atrakcyjnie spędzonych trzech dniach powróciliśmy do Krosna.

   

  W tym miejscu pragnę podziękować Dyrekcji i pracownikom Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie za sfinansowanie i zorganizowanie warsztatów, Dyrekcji Nadleśnictwa Baligród za gościnę i prezenty, a także Pani Ewie Scelinie za przewodnictwo i pasję jaką przekazała nam w czasie warsztatów.

   

  GALERIA ZDJĘĆ >>>

   

   Artur Kuliga         
         


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Czajkowskiego 49

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2018

  Przydatne linki