Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie
 
 

ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  Zajęcia profilaktyczne na temat hazardu
  dodany przez Anna Korab dnia 2022-05-11
   
  2022May1120124274780500.jpg

  W bieżącym roku szkolnym nasza placówka brała udział w akcji edukacyjnej „HAZARD? NIE DAJ SIĘ WCIĄGNĄĆ”, organizowanej przez Krajową Administrację Skarbową.  Akcja została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. 

   

  W ramach tych działań, w dniu 10 maja, gościliśmy w szkole pracowników ww. instytucji, którzy przeprowadzili z młodzieżą ciekawe zajęcia na temat hazardu.  Wzięły w niej udział klasy od 1 do 3 technikum.  Zajęcia miały przede wszystkim zwrócić uwagę  na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier wśród dzieci i młodzieży, takie jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne.  Przedstawiono też młodzieży, z jakim ryzykiem wiąże się rozpowszechnianie gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych. Wykład wspomagany był prezentacją multimedialną i filmikami edukacyjnymi. 

   

  Akcje i działania profilaktyczne to jeden z możliwych sposobów uchronienia młodzieży przed uzależnieniami i problemami, jakie niosą obecne czasy, w których wirtualna rzeczywistość przyciąga młodych ludzi i mami obietnicami szybkiego zysku i dobrej zabawy.

   

   

  pedagog szkolny

  Anna Korab         
         


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Księdza Piotra Skargi 1

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2022

   

   

  Kursy językowe

  Edoo - neutralne