Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie
 
 

ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  Talent i pasja nagrodzone! Sukces uczennic Technikum nr 7 w Wojewódzkim konkursie „Jesienią góry są najszczersze”
  dodany przez Karolina Krężałek dnia 2021-11-29
   
  2021Nov297113590891200.jpg

  Sukces uczennic Technikum nr 7 w Wojewódzkim konkursie „Jesienią góry są najszczersze”

  Niezmiernie miło mi poinformować, że dwie uczennice naszego technikum zostały nagrodzone w Wojewódzkim konkursie pt. „Jesienią góry są najszczersze”. Tymi szczęśliwcami są: Sabina Rogowska i Weronika Gradowicz – obie z klasy III technikum czteroletniego.

  Sabina Rogowska stanęła na zaszczytnym podium. Jej zdjęcie Bieszczadów w jesiennej scenerii urzekło jury i usytuowało ją na III miejscu. Widać pasja i miłość do fotografii dały wymierne efekty. Sabinka nagrodą tą potwierdziła, że kierunek, na którym się kształci (fotografia i multimedia) jest tym właściwym, z którym powinna wiązać swoją przyszłość.

  Weronika Gradowicz do konkursu wystawiła pracę plastyczną namalowaną farbami. Weronika asa swoje magiczne ujęcie gór otrzymała wyróżnienie. Przypadek Weroniki potwierdza, że na kierunku grafiki i poligrafii cyfrowej bardzo przydatna jest umiejętność rysowania czy malowania.

  Dziewczyny – bardzo Wam gratuluję i życzę powodzenia w innych konkursach fotograficzno-plastycznych! Biorąc udział w tego typu przedsięwzięciach macie możliwość pokazania nie tylko swoich zdolności i umiejętności, ale także pasji i wrażliwości artystycznej.

  Pragnę pokreślić, że z naszej szkoły do konkursu zostało zgłoszonych 7 prac – 5 fotografii
  i 2 plastyczno-graficzne. Prace fotograficzne wystawili: Kinga Szlepska z klasy IV T, Sabina Rogowska i Patryk Gutkowski z klasy III T4 oraz Zuzanna Leśniewska i Paulina Bobek w klasy III T4, a prace plastyczno-graficzne – Weronika Gradowicz i Marcelina Staszewska w klasy III T4. Wszystkim uczniom bardzo dziękuję za udział w konkursie. Wszystkie Wasze prace były wyjątkowe i zasługują na wyróżnienie!  

  Uroczysta Gala rozdania nagród w powyższym konkursie miała miejsce 22 listopada br.
  w UrbanLab w Rzeszowie. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele kuratorium i prezydenta miasta Rzeszowa oraz podkarpackie media. Wyjątkowość spotkania podkreślił koncert zespołu Grzane Wino. Swoim talentem wokalnym mogli się na żywo pochwalić laureaci konkursu w kategorii piosenka. Prace plastyczne i fotograficzne można było podziwiać na specjalnej wystawie oraz
  w formie wyświetlanej prezentacji.

  Konkurs wojewódzki „Jesienią góry są najszczersze”, to już piąta edycja konkursu
  o Bieszczadach, zorganizowanego przez SP nr 16 w Rzeszowie. Rangę konkursowi nadał patronat Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa. Konkurs składał się
  z 3 kategorii: fotografia, praca plastyczno-graficzna i piosenka. Jego celem jest promowanie kultury
  i wiedzy o Bieszczadach. Jak podkreśliła Pani Dyrektor szkoły, rok 2021 z był wyjątkowy, ponieważ do organizatorów wpłynęła rekordowa liczba prac – aż 1230! Konkurencja była niemała a poziom  konkursu bardzo wysoki, dlatego Sabinie i Weronice należą się szczególne słowa uznania, że udało im się znaleźć w tej zaszczytnej grupie nielicznych laureatów i wyróżnianych!

  Zachęcam wszystkim uczniów technikum do udziału w tego typu konkursach zewnętrznych, które mogą stać się dla Was oknem na świat.

  PS. Bardzo dziękuję koledze Arturowi Kulidze za to, że mogłyśmy wraz z dziewczynami uczestniczyć w gali rozdania nagród.

  Karolina Krężałek
                opiekun młodzieży         
         


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Księdza Piotra Skargi 1

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2022

   

   

  Kursy językowe

  Edoo - neutralne