Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie
 
 

ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  Mamy tylko jedną Ziemię… i dbamy o nią! Akcja „Sprzątanie Świata” w ZSKU w Krośnie
  dodany przez Karolina Kężałek dnia 2020-09-22
   
  2020Sep2214454065714200.jpg

  „Mamy tylko jedną Ziemię,
  a jej przyszłość zależy od każdego,
  na pozór niewielkiego, ludzkiego
  działania - zależy od każdego z nas!”
        
                                                Florian Plit

   

  W piątek, 18 września, nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji ekologicznej „Sprzątanie świata – Polska 2020”. Celem tej akcji jest m.in. inicjowanie działań, które pomogą przyrodzie w usuwaniu śmieci, pozostawionych przez człowieka.

  Realizując powyższy cel, Samorząd Uczniowski włączył się do tych działań, poprzez zorganizowanie szkolnej akcji sprzątania najbliższych okolic naszej placówki. W wydarzeniu wzięło udział ok. 40 osób. Uczniowie zaopatrzeni w worki  i rękawice oraz pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji, ruszyli sprzątać wyznaczone tereny.

  Klasa II T5, pod opieką Pani Elżbiety Misiak-Gancarz oraz Pana Tomasza Judzickiego, uprzątnęła teren wokół szkoły oraz od ulicy Szpetnara. Grupa 30 uczniów z klas: II, III i IV T, na czele z Paniami – Ewą Wajs i Karoliną Krężałek, udała się w okolice Parku Jordanowskiego i wędrując wzdłuż rzeki Lubatówki oraz ulicą Parkową i Olejarską, oczyściła tamtejszy grunt. A sprzątania było naprawdę dużo, co zostało uwiecznione na fotografii! Uzbieraliśmy aż 15 worków różnych odpadów!              

  Bardzo dziękuję przede wszystkim Młodzieży za udział w tym wydarzeniu, za ich mobilizację i poświęcenie. Dziękuję również nauczycielom: Pani Elżbiecie Misiak-Gancarz, Panu Tomaszowi Judzickiemu oraz Ewie Wajs za zaangażowanie i pomoc w organizacji pracy.

  Akcja przebiegła nadzwyczaj sprawnie. Sprzątanie było nie tylko ciężką pracą fizyczną, ale także nauką ekologii oraz formą integracji na świeżym powietrzu. Mam wielką nadzieję, że tego typu działania zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko i udowodnią, że są pożytecznym narzędziem w procesie edukacji ekologicznej całego społeczeństwa.

  Karolina Krężałek
  organizatorka akcji

   

            
         


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Księdza Piotra Skargi 1

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2022

   

   

  Kursy językowe

  Edoo - neutralne