Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie
 
 

ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  Warsztaty fotograficzne uczniów ZSKU
  dodany przez Artur Kuliga dnia 2019-12-16
   
  2019Dec1618352850017400.jpg

  12 grudnia 2019 r. uczniowie klas: drugiej, trzeciej oraz czwartej kierunku fototechnik, wraz z opiekunami - Ewą Wajs i Arturem Kuligą uczestniczyli w wycieczce - warsztatach fotograficznych zorganizowanych i finansowanych przez Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie.

   

  Pierwszy etap wycieczki odbył się w siedzibie ZKPK w Dukli, gdzie pracownicy Zespołu – Pani Monika Jankowicz i Pan Tomasz Biały zaprezentowali nam ciekawą wystawę przedstawiająca florę, faunę oraz eksponaty historyczne z terenu Podkarpacia.

   

  Kolejny etap czyli warsztaty plenerowe były zorganizowane na terenie Jaśliskiego Parku Krajobrazowego. Wędrówkę rozpoczęliśmy wyruszając szklakiem z miejscowości Szklary w stronę wzgórza Bania Szklarska, które niestety skryło piękne, roztaczające się z niego widoki za gęstą mgłą.

   

  Maszerując historycznym „Węgierskim Traktem” i podziwiając widoki Beskidu Niskiego udaliśmy się w stronę miejscowości Jaśliska, gdzie zostaliśmy oprowadzeni przez miejscowego przewodnika i fascynata historii - Pana Stanisława Lorenca. Nasz Gospodarz przybliżył nam historię Jaślisk, której unaocznieniem była ciekawa wystawa etnograficzna zorganizowana w budynku byłej szkoły.

   

  Po dużej dawce pozytywnych wrażeń udaliśmy się  na poczęstunek z tradycyjnym bigosem i pysznymi ciastami. Uczniowie otrzymali od pracowników Parków broszury i pamiątkowe gadżety.

  Po dniu pełnym emocji wróciliśmy do Krosna z wieloma zdjęciami, które zostaną zaprezentowane w formie wystawy.

   

  Dziękujemy Dyrekcji i pracownikom Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie za zorganizowanie i finansowanie warsztatów, które pozwoliły uczniom rozwijać pasje fotograficzne, poznać ciekawe i piękne a zarazem nieodległe zakątki województwa podkarpackiego.

   

  Artur Kuliga

   

   

  Galeria zdjęć

         
         


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Księdza Piotra Skargi 1

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2022

   

   

  Kursy językowe

  Edoo - neutralne