ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  Andrzejki, Otrzęsiny i … dobra zabawa!
  dodany przez E. Gancarz dnia 2017-12-05
   
  2017Dec0515162783953300.jpg

  Celem życia jest żyć.
  To znaczy być świadomym-radośnie,
  do upojenia, pogodnie, bosko świadomym…

  Henry Miller

   

  W dniu 1. grudnia 2017 roku, w naszej szkole, miała miejsce podwójna uroczystość. Były to tradycyjne Andrzejki oraz Otrzęsiny klasy I Technikum.


  W obecności Pani Dyrektor oraz Grona Pedagogicznego zaprezentowała się klasa I. Zaopatrzeni w barwne ogonki oraz wąsiki - zostali przez starszaków, pod kierunkiem Pani Wychowawczyni, poddani próbie wspólnego wykonania piosenki: Mydełko Fa, charakterystycznego tańca Gangnam Style, picia mleka na czas. Wybraliśmy również Miss i Mistera klasy - zostali nimi Kornelia Śmiech oraz Jakub Czelny. Na koniec młodziaki złożyli uroczystą przysięgę na wierność szkole i nauczycielom.

   

  Na ręce Pani Wychowawczyni - Barbary Marszałek zostało przekazane specjalne Oświadczenie o wstąpieniu Jej klasy do grona pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Aby rytuałowi stało się zadość, Pani Dyrektor obcięła, naszym uczniom, kolorowe ogonki.

  Ta część uroczystości była bardzo zabawna, jednocześnie godna podziwu była postawa klasy I, która chętnie brała udział w kolejnych konkurencjach. Gratulujemy Pani Basi takiej sympatycznej klasy i życzymy Jej wielu powodów do zadowolenia ze swoich Wychowanków.

   

  W następnej kolejności rozpoczęły się wróżby andrzejkowe. Były to kubeczki z piórkiem, monetą, różańcem, muszelką, lanie wosku, obieranie jabłek, orzeszki - łódeczki, czerwone serca z imionami ukochanej, ukochanego oraz cyfry, pod którymi kryły się cechy wybranka, wybranki.
  Wraz z Panią Krysią Wilk starałyśmy się przygotować jak najwięcej atrakcji, gadżetów, tak by każdy znalazł coś dla siebie. Zatem, uczniowie mogli założyć śmieszne czapki, okulary, krawaty, opaski i zrobić sobie niepowtarzalne selfie.

   

  Nie obyło się też bez słodkości, dlatego pragnę gorąco podziękować Rodzicom: Szczepana Wesołowskiego z klasy IV za podarowanie nam 4. kilogramów cukierków, Mamie Ewy Fili, Basi Pabian, Babci Kacpra Lecha z klasy II za wyśmienite ciasta oraz Paulinie Wojnar z klasy IV za wspaniałe muffinki.
  Szczególne ukłony należą się Basi Pabian która przez wiele tygodni przygotowywała urocze maskotki. Powędrowały do rąk zwycięzców poszczególnych konkurencji.

   

  Mam nadzieję, że zarówno uczniowie, jak i nasi Koledzy i Koleżanki byli zadowoleni.
  Dziękuję Krysi Wilk oraz Tomkowi Judzickiemu za pomoc w organizacji tego dnia.

   

   


  Elżbieta Gancarz

   

   

  Andrzejki i Otrzęsiny 2017         
         


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Czajkowskiego 49

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2018

  Przydatne linki