ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  Projekt „Przedsiębiorczość w praktyce”
  dodany przez A. Węgrzyniak dnia 2017-12-03
   
  2017Dec0319334021187000.jpg

  Klasa II Technikum, w bieżącym roku szkolnym przystąpiła do trzeciej edycji projektu "Przedsiębiorczość w praktyce” organizowanej  przez: Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku we współpracy z Oddziałem ZUS, Wojewódzkim Urzędem Pracy, Oddziałem NBP i Krajową Administracją Skarbową w Rzeszowie, Uniwersytetem Rzeszowskim, Politechniką Rzeszowską, Zespołem Szkół Licealnych w Leżajsku, Zespołem Szkół nr 4 w Jaśle i Zespołem Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie. Projekt „Przedsiębiorczość w praktyce” realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Został objęty patronatem honorowym Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Jego głównym celem jest kształtowanie wśród uczniów postaw przedsiębiorczych oraz integracja wiedzy ekonomicznej i umiejętności praktycznych przydatnych w prowadzeniu działalności, pracy i życiu codziennym każdego człowieka.


  Projekt przebiegał będzie trzystopniowo. 30 listopada br. w  klasie  II   Technikum , w ramach  projektu zostały przeprowadzone  dwugodzinne  zajęcia warsztatowe na temat „Porównania ofert banków, obliczania kosztów kredytu i wypełniania wniosków kredytowych”. Młodzież była tematem bardzo zainteresowana, zadawała pytania,  a uczniowie uczestniczący w warsztatach otrzymali materiały dydaktyczne. Na ich podstawie będą wykonywać w grupach  zadania praktyczne i rozwiązywać test wykazując się wiedzą zdobytą podczas warsztatów, aby zakwalifikować się do kolejnych etapów projektu.Uważam, że takie lekcje pozwalają uczniom lepiej zrozumieć tematykę przedsiębiorczości.


  Projekt „Przedsiębiorczość w praktyce”  to bardzo cenna inicjatywa, w dzisiejszych czasach wręcz niezbędna, aby młodzież pozyskiwała wiedzę, doświadczenie i umiejętności, zanim trafi na rynek pracy.

                              

  Koordynator szkolny: Alicja Węgrzyniak

            
         


           

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Czajkowskiego 49

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2018

  Przydatne linki