ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE


  Uroczystość otwarcia internatu
  dodany przez Elżbirta Misiak-Gancarz dnia 2019-11-18
   
  2019Nov188072109785800.jpg

  Cel jest wielki, kiedy mu się poświęcisz

  A.de Saint Exupery

   

  W dniu 14 listopada odbyło się uroczyste otwarcie nowego krośnieńskiego internatu, będącego integralną częścią naszego Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego. Na uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć: Pana Prezydenta Piotra Przytockiego, jego zastępcę Pana Wiceprezydenta Bronisława Barana, Przewodniczącego Rady Miasta Krosna -  Pana Zbigniewa Kubita, Przewodniczącego Komisji Edukacji -  Pana Piotra Grudysza, dyrektorów krośnieńskich szkół ponadpodstawowych i placówek.

   

  Mimo  że internat przy naszej szkole działa już od września, właśnie dziś był ten dzień, gdy oficjalnie rozpoczął swe funkcjonowanie. Na początek głos zabrała Pani Dyrektor Bożena Cząstka, która  zwróciła uwagę na nieoczekiwanie długie prace remontowo-adaptacyjne, na wysiłek nauczycieli i pracowników szkoły oraz podkreśliła, jakie znaczenie ma  dobro ucznia-wychowanka, który w naszych gościnnych murach znalazł swoją przystań. Następnie głos zabrał Pan Prezydent Piotr Przytocki oraz Pan Zbigniew Kubit, którzy gratulowali otwarcia obiektu i życzyli owocnej pracy wychowawcom, a młodzieży dobrego pobytu.

   

  Panowie w kolejności: Piotr Przytocki, Bronisław Baran, Zbigniew Kubit oraz przedstawiciel młodzieży – Hubert Grzeliński, dokonali uroczystego przecięcia wstęgi. Następnie ojciec Krzysztof Janas, proboszcz zakonu franciszkanów, uroczyście poświęcił internat.

   

  Po oficjalnej części wszyscy obecni zostali zaproszeni na część artystyczną  w wykonaniu wychowanków internatu i uczniów naszej szkoły. Pierwsza wystąpiła Anna Chomycz, która zaprezentowała swoje umiejętności     w grze na skrzypcach. Następnie Dominika Syrek z klasy II Technikum, urzekła nas piosenkami z repertuaru Maryli Rodowicz, Anny Jantar oraz Czesława Niemena. W duecie wystąpiły: Paulina Bobek z klasy I Technikum i Kornelia Śmiech z klasy III Technikum z piosenką „Zazdrość”.

   

  Po zakończeniu uroczystości zaproszeni goście udali się na poczęstunek przygotowany przez firmę cateringową A & M .

   

  W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować zaprzyjaźnionym osobom, gościom za przyjęcie zaproszenia, a młodzieży za zaangażowanie w część artystyczną oraz pomoc w przygotowaniach dekoracji wnętrz.

  Wszystkim mieszkańcom internatu, życzymy wielu pogodnych chwil i lat spędzonych w nowym, przyjaznym domu.

   

  Elżbieta Misiak-Gancarz

  (Wychowawczyni grupy III)

  Anna Marczewska         

       

  Pamiętamy…
  dodany przez Elżbieta Misiak-Gancarz dnia 2019-11-02
   
  2019Nov0219072542508000.jpg

  Kiedy kochamy, stajemy się nieśmiertelni

   i niezniszczalni, jak bicie serca, jak deszcz lub wiatr

  Erich Maria Remarque

   

  W dniu 29 października tuż przed Świętem Zmarłych odwiedziliśmy groby zmarłych nauczycieli, którzy kiedyś pracowali w ZSKU.W klimacie jesiennego zmierzchu zapaliliśmy znicze na grobach Pań :Kazimiery Stasik- Moskal, Ewy Gardygały, Haliny Szmyd i Pana Andrzeja Czuchry. Była to również refleksja nad upływającym czasem i odchodzeniem. To bardzo ładnie ze strony młodzieży, że zechcieli poświęcić swój czas na chwilę zadumy nad tym, co należy już do przeszłości.

  Dziękuję za obecność:

  Weronice Warzesze

  Anieli Wnęk

  Michałowi Teledze

  Elżbieta Misiak-Gancarz

   

            

       

  Z wizytą w….. przytulisku dla kotów
  dodany przez Elżbieta Misiak-Gancarz dnia 2019-10-28
   
  2019Oct2817072729716700.jpg

  W dawaniu jest radość, bo dając… otrzymujemy

  Św. Franciszek

   

  W dniu 23 października Kinga Furmanek, Magdalena Prokop i Wiktoria Hałgas z grupy III wybrały się do pobliskiej kociarni, aby poświęcić swój czas zwierzętom. Zwierzęta tak samo jak ludzie potrzebują troski i opieki, a test człowieczeństwa odbywa się poprzez szacunek dla tych istot. Święty Franciszek, który umiłował każde żywe stworzenie podkreślał fakt, że dzięki zwierzętom możemy zobaczyć urodę tego świata. Tak też się stało, bo nasze wychowanki udowodniły, że można i warto inaczej spędzić popołudnie, a dobro… powraca. Dziękujemy.

  Zachęcamy inne osoby do naśladowania takich działań.

  Elżbieta Misiak-Gancarz         

       

  16 października –Dzień Papieski
  dodany przez Elżbieta Misiak-Gancarz dnia 2019-10-21
   
  2019Oct2117204465876800.jpg

  Pośród niesnasek Pan Bóg uderza

  W ogromny dzwon,
  Dla słowiańskiego oto papieża
  Otworzył tron.

  Twarz jego słowem rozpromieniona,…  
  Za nim rosnące pójdą plemiona
  W światło, gdzie Bóg.
  Na jego pacierz i rozkazanie
  Nie tylko lud —
  Jeśli rozkaże, to słońce stanie,
         
  Bo moc — to cud!

  Juliusz Słowacki

   

   

  W dniu 16 października 1978 roku na stolicę Piotrową został wybrany Karol Wojtyła-nasz święty Jan Paweł II. Wszystkich tych, którzy po słowach: Habemus Papam- usłyszeli nazwisko Polaka, rozpierała duma i wzruszenie. Mimo że od tej pory minęło ponad 40 lat, nadal pamiętamy…

  Stąd też w dniu 16 października –delegacja młodzieży-mieszkańców internatu pod opieką Pana Tomasza Judzickiego wyruszyła najpierw do świątyni pod wezwaniem świętego Piotra i Jana z Dukli, a następnie zapaliła znicze pod pomnikiem Ojca Świętego Jan Pawła II, pomnikiem, który powstał na pamiątkę pobytu papieża w naszych stronach w 1997 roku. W ten sposób oddaliśmy hołd wielkiemu człowiekowi, naszemu rodakowi, dzięki któremu o naszej ojczyźnie stało się głośno, który  został kolejnym świętym, a w najbliższym roku będziemy świętować 100 lecie Jego urodzin.

  Ten dzień stał się lekcją wychowawczą, poświęconą roli pamięci i autorytetu, a dla starszego pokolenia sentymentalną podróżą w czasy młodości.

                                                                     

   

        Elżbieta Misiak-Gancarz

   

            

       

  14 października - Święto Edukacji Narodowej
  dodany przez Elżbieta Misiak-Gancarz dnia 2019-10-17
   
  2019Oct1720435183353900.jpg

  Jakże nie pisać wierszy,

  Jakże nie płonąć w podzięce
  Za dar najpiękniejszy 
  ZA SERCE.

  K. J. Gałczyński

   


  Tymi słowami pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia dla Naszych Wychowawców i Opiekunów i złożyć podziękowanie za wielką cierpliwość, wyrozumiałość i trud włożony w edukację i wychowanie młodego pokolenia.

  Będziemy to pamiętać długo a nasza wdzięczność niech trwa na wieki!

   

   

  Samorząd i Młodzi Mieszkańcy Internatu         

       

  Spotkanie z X Muzą
  dodany przez Elżbieta Misiak-Gancarz dnia 2019-10-17
   
  2019Oct1720460867889700.jpg

  Gdy rozmawia się o danym filmie, należy rozmawiać o nim tak,

  jakby był jedynym filmem na świecie

  Maria Kalinowska

   

   

  W dniu 15 października  wychowanki naszego internatu - w kinie Helios - miały możliwość obejrzeć amerykańską produkcję pt. Joker. Wydarzenia miały miejsce w latach 60 tych ubiegłego wieku. Obraz opowiadał o pracy, relacjach z matką, samotności, wynikającej z inności i choroby bohatera oraz szukaniu uczucia. Można było się dowiedzieć o trudnym dzieciństwie mężczyzny, braku odpowiedzialności i miłości rodziców oraz zrozumienia ze strony innych ludzi. Film zawiera gorzką, uniwersalną  refleksję dotyczącą chorych, biednych, żyjących w trudnych warunkach. Jest głośnym apelem o potrzebę akceptacji, rezygnację z egoizmu i otwarcie się na drugiego człowieka. Podczas powrotu  nie brakowało więc tematów do dyskusji na tematy tak bardzo aktualne i dzisiaj.

   

  Film jest trudny, ale znakomita gra aktorska ułatwia odbiór.

   

  E. Misiak-Gancarz         

       

  Dzień Chłopaka w internacie
  dodany przez Elżbieta Misiak-Gancarz dnia 2019-10-10
   
  2019Oct1019350486177400.jpg

  Jak się bawić, to się bawić…
   

       W dniu  7 października w naszym internacie odbył się nieco spóźniony, ale radosny i pierwszy w tym miejscu, inaugurujący działalność tej placówki -Dzień Chłopaka! Imprezę poprowadziła przewodnicząca Sylwia Płonka, która bohaterom wieczoru przekazała następujące życzenia:

  My dziewczyny-z okazji Waszego Święta-chcemy złożyć Wam najlepsze życzenia, przede wszystkim-spełnienia marzeń ,sukcesów  w szkole oraz prawdziwej, pięknej miłości. Zaprosiła też do wspólnej zabawy.
   Żeńska część społeczności przygotowała dla swoich kolegów kilka konkurencji. A były to:


  ● wbijanie gwoździa
  ● ubijanie białka
  ●  malowanie ust, rzęs i powiek
  ● chodzenie na szpilkach
  ● 10 pompek
  ● wybór i odpowiedzi na pytania konkursowe


  Zadania oceniało jury w składzie:


  Weronika Morawska
  Wiktoria Zubilewicz
  Magdalena Prokop


  W każdym zadaniu liczyły się nie tylko czas, ale też precyzja i solidność wykonania. Chłopcy  wspierali się drużynowo. Widać było ich dystans do siebie, jak również koleżeńskość i współpracę. Podczas odbywanych konkurencji nie brakowało śmiechu i dopingu publiczności, wesołych wpadek czy zaciętej rywalizacji. Chłopcy dali z siebie wszystko, walczyli dzielnie i do końca.


  W wyniku podsumowania głosów jury, najlepszymi chłopakami internatu okazali się:


  I miejsce: Waldemar Mazur
  II miejsce: Adam Koruc
  III miejsce: Michał Telega

   

  Uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne muszki, laureaci dodatkowo dyplomy, a wszyscy chłopcy słodycze w postaci cukierków oraz smoczków-lizaków. Na koniec na męską część społeczności spłynęły fajerwerki w postaci conffetti. Tym optymistycznym akcentem imprezę zakończono. Całość  wydarzenia dokumentowała Roksana Hans, uczennica klasy II Technikum w ZSKU.

  Dziękuję pięknie za pomoc moim koleżankom: Joasi Baran, wychowawczyni grupy I, Agatce Cząstce, wychowawczyni grupy II i do następnego razu…

   

  Elżbieta Misiak-Gancarz
  Wychowawczyni grupy III         

       

  Informacja dla osób przyjętych do Internatu ZSKU
  dodany przez Dyrekcja ZSKU dnia 2019-08-30

  Informujemy, że osoby które zostały przyjęte do Internatu ZSKU tymczasowo będą zakwaterowane w następujących miejscach:
  W Akademiku PWSZ ul. Żwirki i Wigury 9a zakwaterowani będą uczennice następujących szkół:

  • Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie
  • ZSP 1
  • Szkoła Muzyczna
  • Liceum Plastyczne
  • ZSP 6
  • ZSP 5 dziewczyny
  • Państwowe Studium Animatorów Kultury
  • Katolickie Liceum Ogólnokształcące

  W Bursie międzyszkolnej ul. Bohaterów Westerplatte 20A zakwaterowani będą uczennice i uczniowie następujących szkół:

  • Szkoła Mistrzostwa Sportowego
  • ZSP 5 chłopcy
  • ZSP 3
  • ZSP 2
  • I LO

  Kwaterowanie rozpoczynamy w niedziele 1 września o godzinie 16.00         

       

  Informacja dla mieszkańców Internatu
  dodany przez Dyrekcja ZSKU dnia 2019-08-19

  Zakwaterowanie do internatu rozpoczynamy 1 września 2019 roku od godziny 16. Zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami

  Rzeczy które należy zabrać ze sobą przyjeżdżając do internatu

  1. Dokument tożsamości.
  2. Komplet pościeli (powleczenie na poduszkę, kołdrę i prześcieradło) – internat wypożycza poduszkę o rozmiarach 60/70 , kołdrę o rozmiarach 140/200 i koc,
  3. Ręczniki i środki higieny osobistej
  4. Kubek, szklanka, talerzyk, sztućce - do użytku własnego, z powodu zakazu zabierania zastawy szkolnej ze stołówki,
  5. Lampka elektryczna (w razie potrzeby).
  6. Odpłatność za wyżywienie wynosi 13,00 zł za dzień (śniadanie, obiad, kolacja)
  7. Opłata stała za internat to 100,00 zł

  W dniu zakwaterowania prosimy o przybycie rodziców lub prawnych opiekunów w celu dopełnienia niezbędnych formalności.

            

       

  Zakwaterowanie w nowo powstałym internacie w roku szkolnym 2019/2020!!!
  dodany przez Dyrekcja ZSKU dnia 2019-08-18

  Dyrekcja Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie
  ul. Czajkowskiego 49, 38-400 Krosno
   
  serdeczna zaprasza młodzież do skorzystania
  z oferty zakwaterowania w nowo powstałym internacie w roku szkolnym 2019/2020.

   

  Podstawowe informacje:

  • Internat posada pokoje z łazienkami – dwu, trzy osobowe.
  • W każdym pokoju jest dostęp do Internetu.
  • Na każdym piętrze znajduje się aneks kuchenny z małym AGD (mikrofalówka, lodówka).
  • W internacie znajduje się siłownia, 2 świetlice z TV kablową.
  • Opłata stała miesięczna za internat to 100,00 zł,
  • Młodzież ma zapewnione całodzienne wyżywienie – koszt wyżywienia to: 13,00 zł na dzień.
  • Internat funkcjonuje od niedzieli do piątku.

   
  Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny: 134368821         

                  

  Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie

  38-400 Krosno, ul. Czajkowskiego 49

  tel: 13-43-688-21, fax.13-43-224-73

  email: zespol@cku.krosno.pl

   

   

  Copyright © ZSKU Krosno 2018

  Przydatne linki