Technik usług kosmetycznych

dodany przez dnia 2011-02-26

    Technik usług kosmetycznych wykonuje zabiegi w zakresie kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej oraz zabiegi fizykoterapeutyczne; udziela porad z zakresu kosmetyki zachowawczej i zdobniczej.
Absolwenci kierunku: technik usług kosmetycznych posiadają pełne uprawnienia do podjęcia pracy w: - gabinetach kosmetycznych; - gabinetach odnowy biologicznej; - firmach kosmetycznych.
    Absolwentów tego kierunku wyposażamy również w wiedzę i umiejętności pozwalające na zorganizowanie i prowadzenie własnego gabinetu kosmetycznego.
   Do świadczenia wysokiej jakości usług kosmetycznych potrzebna jest szeroka wiedza, odpowiednie wykształcenie ogólne i zawodowe. Dbając o wszechstronne przygotowanie do wykonywania kluczowych zadań zawodowych, kształcenie na kierunku: technik usług kosmetycznych realizujemy w dużej mierze poprzez zajęcia praktyczne. Zajęcia te umożliwiają uczniom zapoznanie się z wyposażeniem i specyfiką funkcjonowania gabinetu kosmetycznego, co pozwala na przyswojenie i ugruntowanie umiejętności praktycznych oraz konfrontację wiedzy teoretycznej z rozwiązaniami stosowanymi w praktyce.
    Uznając za ważną, dla tego zawodu, umiejętność tworzenia dobrych relacji międzyludzkich - dbamy o wzmacnianie u naszych uczniów takich cech i postaw jak: - komunikatywność; - uczciwość i rzetelność; - dokładność i odpowiedzialność; - opanowanie i cierpliwość; - systematyczność w działaniu.
                    
 


Copyright © ZSKU KROSNO 2020