10 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO UCZYĆ SIĘ W ZSKU

dodany przez dnia 2011-02-17

1.    PRZYJAZNA ATMOSFERA I BEZPIECZEŃSTWO

Większość naszych uczniów i abiturientów przyznaje, iż istotnym argumentem szkoły jest panująca tu przyjazna atmosfera oraz dobre relacje uczniów z nauczycielami. Jesteśmy szkołą, w której nigdy nie było i nie ma żadnych oznak przemocy i dyskryminacji.


2.    PROFESJONALNIE PRZYGOTOWANA KADRA PEDAGOGICZNA

Zdecydowana większość nauczycieli, pracujących w ZSKU, posiada najwyższy stopień awansu zawodowego – tytuł nauczyciela dyplomowanego. Równie duża ilość posiada dodatkowe kwalifikacje uzyskane dzięki ukończeniu różnego typu studiów podyplomowych.


3.    MOŻLIWOŚĆ ZDOBYCIA DOBRYCH ZAWODÓW

Uczniowie szkół gimnazjalnych mają możliwość zdobycia w naszej szkole bardzo popularnego zawodu, jakim jest technik cyfrowych procesów graficznych. Ułatwia im to dostęp do prawdziwych urządzeń drukarskich. Z kolei absolwenci szkół zawodowych i podstawowych mają do wyboru pełną gamę równie popularnych i poszukiwanych zawodów. O szczegółach informujemy na naszej stronie internetowej.


4.    DOGODNE POŁOŻENIE SZKOŁY

ZSKU znajduje się na styku ulic: Czajkowskiego, Pużaka, Jagiellońskiej i Szpetnara. W pobliżu znajdują się przystanki PKS i MKS. Dojście do dworca PKP – PKS zajmuje około 15 minut.


5.    DOBRA BAZA LOKALOWA

Jesteśmy szkołą, w której nie ma problemu z salami. Zapewniają to dwa budynki liczące łącznie 42 sale lekcyjne. Ponadto w szkole działa sklepik, siłownia, centrum multimedialne, a także istnieje możliwość korzystania z usług stomatologicznych oraz pielęgniarskich.


6.    DOBRE WYPOSAŻENIE KLASOPRACOWNI

Nasze klasopracownie posiadają komputery, rzutniki multimedialne, telewizory z odtwarzaczami VHS i DVD, dostęp do Internetu oraz wiele innych pomocy naukowych.
Bezpłatny dostęp do Internetu posiadają wszyscy nasi uczniowie i słuchacze.


7.    DOBRZE WYPOSAŻONA BIBLIOTEKA I CENTRUM MULTIMEDIALNE

Zbiory naszej biblioteki tworzy nie tylko bogaty księgozbiór, w skład którego wchodzą: podręczniki, lektury szkolne, pozycje z zakresu beletrystyki, literatura fachowa, czasopisma, płyty CD i DVD (filmy, muzyka, programy multimedialne).


8.    BEZPŁATNE PODRĘCZNIKI

Wszyscy uczniowie szkół dla młodzieży przez cały cykl kształcenia, a więc 4 lata, mają zapewniony darmowy komplet podręczników. Również słuchacze szkół zaocznych mogą je bez przeszkód wypożyczać w szkolnej bibliotece.


9.    KSZTAŁCENIE PRZEZ INTERNET

Od kilku lat częścią naszej placówki jest Regionalny Ośrodek Kształcenia na Odległość, który tworzą nasi nauczyciele posiadający kwalifikacje. Dzięki temu znaczna część słuchaczy oraz wielu uczniów może uczyć się w domu, mając dostęp do dużej ilości materiałów dydaktycznych.

 

10.    DARMOWE KONSULTACJE PRZYGOTOWUJĄCE DO EGZAMINU MATURALNEGO I ZAWODOWEGO

Aby zapewnić odpowiednie przygotowanie uczniów i słuchaczy do egzaminów które rzutują na ich dalszą przyszłość zawodową, prowadzimy kursy i konsultacje z wszystkich przedmiotów, które można zdawać na egzaminie maturalnym i egzaminie z przygotowania zawodowego. Warto dodać, iż prowadzą te zajęcia nauczyciele będący egzaminatorami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

 

 

 
                    
 


Copyright © ZSKU KROSNO 2021