KONKURS O JANIE PAWLE II
dodany przez Elżbieta Misiak-Gancarz dnia 2020-10-22
 
2020Oct2220215720534300.jpg

Gdyby miłość mogła ocalić, a łzy uleczyć-byłbyś z nami.

Napis nagrobny

 

 

W dniu 16 października w naszej szkole odbył się konkurs poświęcony życiu, rodzinie, edukacji i posłudze papieża Jana Pawła II. Był przygotowany do realizacji wiosną tego roku, kiedy to 18 maja przypadała 100.rocznica urodzin tego Wielkiego Polaka. Wszelkie plany i założenia  musiały zostać zmienione z powodu pandemii. Cieszy więc fakt, że w Dniu Papieskim przypadającym i obchodzonym co roku w dniu 16 października udało się nadrobić zaległości.

Założeniem tej aktywności było uczczenie pontyfikatu, osoby i misji Polaka, który już dzisiaj należy do grona nie tylko najwybitniejszych i najznakomitszych naszych rodaków, ale też niezwykłych osobistości tego świata. Tym, którym dane było żyć w latach 70. ubiegłego stulecia z pewnością pamiętają znamienne słowa: Habemus papam a zaraz po nich wyłaniającego się z krużganków bazyliki  Karola Wojtyłę, który przybrał imię Jan Paweł II. Uśmiechniętego, podnoszącego wysoko ramiona w geście pozdrowienia ludzi zgromadzonych na Placu św. Piotra, a w domach atmosferę niedowierzania, totalnej radości i wzruszenia. Był z nami jako papież 27 lat i pod każdym względem był wyjątkowy. Takiego pamiętamy go do dziś. A wyrazem tej pamięci stał się konkurs „Sto pytań na stulecie papieża Jana Pawła II”. Zgłosiło się do udziału w nim 8 osób, 7 z klasy I i 1 z II5 Technikum.

Po poprawie prac i analizie punktów, wyniki przedstawiają się następująco:

Najlepszym serdecznie gratulujemy!

Wymienione osoby otrzymały nagrody książkowe, związane tematycznie z bohaterem rywalizacji, natomiast wszyscy uczestnicy – słodycze i pamiątkowe dyplomy.

 

W tym miejscu pragnę bardzo podziękować Pani Annie Korab za pomoc w przygotowaniu i realizacji konkursu, a uczniom za udział w nim.

 

E. Misiak-Gancarz

        
       

Copyright © ZSKU KROSNO 2022