Niech się święci Dzień Nauczyciela!
dodany przez Elżbieta Misiak-Gancarz dnia 2020-10-13
 
2020Oct1316234526606200.jpg

Mieć właściwego nauczyciela, to jakby drugi raz się urodzić.

Ludmiła Ulicka

 

 

W dniu 13 października w bibliotece szkolnej odbył się program słowno-muzyczny  dedykowany wszystkim Nauczycielom, z okazji Święta Edukacji Narodowej. Była to audycja recytowana i w oprawie muzycznej „transmitowana” przez radiowęzeł z powodu obostrzeń wynikających z panującej pandemii. W ubiegłym roku było jeszcze normalnie, obecnie chcieliśmy i musieliśmy uczcić ten dzień w zmienionych warunkach. Jedno pozostało jednakże niezmienne - chęć wyrażenia serdeczności, uznania dla wychowawców i pedagogów, za ich trud, poświęcenie i troskę w każdym dniu. Nie zapomnieliśmy także o pracownikach obsługi i administracji, dzięki którym - jak mówią słowa piosenki - czujemy się w naszej szkole jak w niebie.

Na treść audycji złożyły się wiersze wybitnych autorów polskich: Zbigniewa Herberta, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Czesława Miłosza czy Cypriana Kamila Norwida. Były one przeplatane piosenkami utrzymanymi w klimacie tego wyjątkowego dnia, a były to „Beauty And The Beast” w wykonaniu Celine Dion i Peabo Brysona, „Fall on me” w interpretacji Matteo i Andrea Bocellich, piosenka z dedykacją dla uczniów - „Dzieci wybiegły” w aranżacji Elektrycznych Gitar oraz rodzima perełka -  „Wszystkiego najlepszego” duetu Danuta Rinn i Bogdan Czyżewski.

Na wyraźną prośbę młodzieży, na koniec występu pojawiły się wraz z życzeniami i piosenkami dedykacje dla Pani Dyrektor Bożeny Cząstki oraz Pana Wicedyrektora Marcina Bednarza, w kolejności – „Z całego serca życzę Ci” w interpretacji Majki Jeżowskiej i „Biełyje rozy” Jurija Szatunowa. Nie zabrakło również skeczy i historyjek wziętych ze szkolnej codzienności.

Żaden montaż, audycja, apel, uroczystość nigdy by się nie odbyła, gdyby nie ich wykonawcy. Dlatego w tym miejscu za udział i zaangażowanie chciałabym wyróżnić następujące osoby:

Z klasy II 5 Technikum:

Julia Bielaszka

Oliwia Furmankiewicz

Anna Jarecka

Sylwia Kędzior

Michał Szymański

Bartosz Ruchel

i z klasy I5 Technikum:

Jakub Giera

Emilia Pastyrzak

Dziękuję również tym, którzy włączyli się w składanie serdeczności ze strony Samorządu Uczniowskiego

Wam również - Uczniowie Moi, Uczenniczki Drogie (ks. Jan Twardowski) i wszystkim naszym podopiecznym - ze swej strony z okazji tego ważnego w kalendarzu Dnia życzę samych sukcesów w szkole, radości, uśmiechu i obyście zdrowi byli!

 

E. Misiak -Gancarz       
       

Copyright © ZSKU KROSNO 2020