Dzień Papieski 2020 - wspomnienie Jana Pawła II
dodany przez Anna Korab dnia 2020-10-11
 
2020Oct1116225658577600.jpg

W niedzielę – 11 października, obchodziliśmy kolejny już Dzień Papieski, który w tym roku wpisuje się w 100. rocznicę urodzin i 15. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II oraz 20-lecie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Dzień Papieski to także jego aspekt charytatywny związany z przykościelną i publiczną zbiórką pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Podopieczni Fundacji są nazywani mianem  „żywego pomnika” św. Jana Pawła II, a wspieranie ich wyrazem wdzięczności Polaków wobec swojego Wielkiego Rodaka.

W kontekście tych rocznic, w naszej szkole zostanie przeprowadzony konkurs którego tematem będzie życie i dzieło Papieża Polaka pod hasłem  – „100 pytań na 100 – lecie urodzin Jana Pawła II”.

Młodzież bowiem była szczególnie bliska Papieżowi, z nią właśnie spotykał się zawsze podczas pielgrzymek do kraju w tzw. oknie papieskim na ul. Franciszkańskiej w Krakowie. Do niej zwracał się słowami – „Wy jesteście przyszłością świata, wy jesteście nadzieją Kościoła. Wy jesteście moją nadzieją”.

Powyższe przesłanie św. Jana Pawła II skierowane do młodych, stało się jedną z głównych myśli pontyfikatu wielkiego Polaka.

W kolejnych słowach z licznych homilii – „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”  - starał się uświadomić młodzieży, że przyszłość ich jest w ich rękach, swoją pracą i zaangażowaniem mogą osiągnąć wiele, stawać się mądrzejszymi, zmieniać świat i ludzi.

Jan Paweł II był wielkim człowiekiem. Całe życie poświęcił Bogu i czynieniu dobra. Starał się od siebie wymagać jak najwięcej, czego również żądał od nas. Pokazywał nam drogę którą mamy iść aby osiągnąć w życiu sukces.

 

Anna Korab       
       

Copyright © ZSKU KROSNO 2022