„Pamięć przeszłości żyje w nas” - spotkanie po 20 latach!
dodany przez Karolina Krężałek dnia 2020-10-05
 
2020Oct0519553038710700.jpg

W maju 2020r. minęło 20 lat, od kiedy absolwenci Centrum Kształcenia Ustawicznego w Krośnie (taką nazwę dawniej nosiła szkoła), uczniowie  Liceum Ogólnokształcącego w latach 1996-2000, zdawali Maturę. Z okazji tego okrągłego jubileuszu, 19 września odbyło się uroczyste spotkanie po latach w restauracji Leśna Dolina w Bratkówce. W uroczystości wzięło udział 21 osób - koleżanek i kolegów z licealnych lat. Rangę spotkania podniosła obecność wychowawcy, Pana  Bogdana Skotnickiego.

Wspomnieniom nie było końca! Pan Skotnicki – jak na profesora przystało – opracował scenariusz spotkania, dzięki czemu każdy z jego uczestników na wspólnym forum zaprezentował swoją historię – rodzinną i zawodową. Następnie przyszedł czas na dodatkowe pytania, snucie wspomnień i ciekawych opowieści  z tamtych lat, które pozostały w pamięci zebranych.

Po części oficjalnej, zakończonej obiadem, nastąpiła część nieoficjalna - indywidualne rozmowy, a także żarty i „obgadywanie” nieobecnych koleżanek i kolegów oraz nauczycieli, przeplatane wspólnym śpiewem i tańcami.

Naręcze wspomnień, szczypta wzruszeń, garść dobrego humoru, mnóstwo wspaniałej zabawy… Takie wspomnienia pozostaną zapewne w pamięci wszystkich uczestników spotkania.

Co u nas słychać po tych 20 latach?
Zewnętrznie ząb czasu nas nie nadgryzł. Nikt się drastycznie nie zmienił, no może trochę co niektórzy urośli na szerokość. Pozostaliśmy „piękni i młodzi”, tylko z różnym bagażem doświadczeń, które dodają nam niekiedy powagi.  Wszyscy jesteśmy zdrowi, pomijając drobne dolegliwości, z którymi można żyć. Zdecydowana większość z nas założyła rodziny, ma dzieci, psy i koty, piękne domy…  Zawodowo też nam się układa.  Pracujemy jako urzędnicy, mundurowi, lekarze, nauczyciele, prywatni przedsiębiorcy… w Polsce i na świecie.      Ogólnie…  jesteśmy spełnieni i szczęśliwi! Nie pozostaje nam więc nic, jak docenić i podziękować naszym profesorom z liceum za dobre przygotowanie nas nie tylko do egzaminu dojrzałości, który dobrze zdany umożliwił nam spełnianie się w różnych zawodach, ale także za szkołę życia, za przekazane wartości, cenne rady i wskazówki , które pomagały nam na kolejnych etapach życia. Szkoła, którą skończyliśmy dała nam naprawdę wiele - nie tylko piękne wspomnienia, przyjaciół, ale bogatą wiedzę i kompetencje, które pomagają nam żyć.

Jako uczestniczka spotkania serdecznie dziękuję organizatorom za inicjatywę i organizację Jubileuszu – Matura 2000. Dziękuję Wychowawcy, Koleżankom i Kolegom ze szkolnej ławy za te wspaniałe chwile, które z Wami przeżyłam, za piękne wspomnienia i momenty wzruszenia.  Warto było się spotkać! Ten wyjątkowy dzień na zawsze pozostanie w moim sercu i pamięci. Mam też nadzieję, że wszyscy, może w jeszcze większym gronie, spotkamy się za 5, 10, 20 lat…. na kolejnych obchodach jubileuszu matury.  

  

Karolina Krężałek
Maturzystka rocznik 2000,
obecnie nauczyciel ZSKU w Krośnie       
       

Copyright © ZSKU KROSNO 2022