Projekt Erasmus+ "Szkoła 3.0"
dodany przez Elżbieta Kubit dnia 2020-03-02
 
2020Mar0218565701329300.jpg

W projekcie uczestniczą partnerzy z Włoch, Turcji, Polski, Rumunii i Grecji.

W dniach od 17 do 21 lutego 2020r. odbyło się pierwsze spotkanie w Reggio Calabria w południowych Włoszech. Naszą szkołę reprezentowali: p. Agata Cząstka, p. Dorota Dzik, p. Roman Faliszek, p. Elżbieta Kubit, p. Krystyna Wilk. Zajęcia odbywały się w Istituto Distruzione Superiore ”A. Righi" - odpowiedniku naszej szkoły średniej o profilu technicznym. Zapoznaliśmy się z włoskim systemem edukacji, zwiedziliśmy pracownie komputerowe, pracownię lotniczą z symulatorem lotu, i inne pracownie specjalistyczne: chemiczną, biologiczną.

Zajęcia odbywały się w pracowni informatycznej wyposażonej w drukarkę 3D, w pracowni programowania. Zdobyliśmy umiejętności umożliwiające myślenie obliczeniowe.

Zwiedziliśmy także muzeum archeologiczne "Museum of Magna Grecia" w Reggio, okoliczne miejscowości: Palmi "Casa della Cultura", Bagnara, Scilla. Włosi zorganizowali wycieczkę do Bovi - miejscowości położonej na dużej  wysokości w górach Aspromonte, gdzie zwiedziliśmy muzeum paleontologiczne, muzeum "Grekanika".

 

 

Galeria zdjęć

        
       

Copyright © ZSKU KROSNO 2022