Pierwsza wigilia w naszym internacie
dodany przez Elżbieta Misiak-Gancarz dnia 2020-01-02
 
2020Jan0216233774995500.jpg

Gdy się Chrystus rodzi i na świat przychodzi,
Ciemna noc w jasności promienistej brodzi;
Aniołowie się radują, pod niebiosy wyśpiewują:
Gloria, gloria, gloria in exelcis Deo.

 

W dniu 18 grudnia w naszym internacie odbyła się pierwsza uroczysta wigilia, poprzedzona krótką częścią artystyczną w wykonaniu naszych wychowanek. Złożyły się na nią wiersze, teksty  opisujące historię  i rolę wigilijnego opłatka. Podniosłe słowa były przeplecione  pastorałkami: Jest taki dzień, Kolędą dla nieobecnych i pieśnią Hallelujah w wykonaniu Alicji Bator i Julii Bielaszki. Po zakończonej części artystycznej zabrała głos Pani Dyrektor Bożena Cząstka, która zwróciła uwagę na rolę kontaktu i bliskości ludzi, podkreśliła również znaczenie pamięci o tych, którzy odeszli. Następnie, zarówno zaproszeni goście w osobach: Pani Dyrektor Bożeny Cząstki, Pani Wicedyrektor Elżbiety Kubit oraz Kierownika Marcina Bednarza, wychowawcy, opiekunowie, oraz młodzież, łamiąc się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne życzenia. W dalszej kolejności odbyło się wspólne częstowanie potrawami wigilijnymi: żurkiem, pierogami, krokietem z kapustą. Była też okazja do wspólnych rozmów w miłym towarzystwie.

Aby przygotować ten uroczysty moment należało zrobić dekoracje, stroiki. W tym miejscu chciałam za to serdecznie podziękować: Kindze Furmanek, Madzi Prokop, Patrycji Lisowskiej, Weronice Warzesze, które wykonały lwią część wystroju. Mocowaniem gwiazd i aniołków zajął się Damian Płatosz.

Wiersze recytowały: Aniela Wnęk, Aleksandra Zajdel, Kinga Furmanek, Magdalena Prokop, Dorota Bryjak i Katarzyna Birówka.O oprawę muzyczną zadbali: Jan Banach-gitara basowa i Anna Chomycz-skrzypce. Z kolei zdjęcia są udziałem Anny Marczewskiej.

Wyrazy uznania należą się również: Annie  Korab, Tomaszowi Judzickiemu i Iwonie Zajchowskiej za pomoc w przygotowaniach do uroczystości.

Mam nadzieję, że mimo iż nasi wychowankowie chodzą do różnych szkół i wracają do swoich domów- pierwsza wspólna wigilia w naszym internacie będzie dla nich po latach ….miłym wspomnieniem.

 

Elżbieta Misiak-Gancarz

Wychowawczyni grupy III

 

        
       

Copyright © ZSKU KROSNO 2020