Uczciliśmy rocznicę 11 listopada
dodany przez Dorota Bałuka dnia 2019-11-12
 
2019Nov1621081470844500.jpg

            W dniu 8. listopada 2019 roku, w naszej szkole odbyły się uroczystości związane ze 101 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

Uroczysta akademia rozpoczęła się o 11:11 odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Młodzież klas: pierwszej, drugiej, trzeciej oraz czwartej technikum wystąpiła w inscenizacji słowno-muzycznej, według scenariusza napisanego przez ucznia -  Bartosza Bożka.

W tej krótkiej historii przedstawili fragment sprzedania Polski przez szlachtę, po którym doszło do rozbiorów Polski. Jak wiemy z kart historii był  to bardzo ciężki okres dla narodu polskiego. Wielu ludzi oddało życie w walce o naszą tożsamość narodową.Tym bardziej należy o nich pamiętać i starać się zaszczepiać w młodym pokoleniu patriotyzm.

Po zakończeniu inscenizacji, również młodzież, przy akompaniamencie ucznia klasy IV, Michała Szmyda śpiewała patriotyczne pieśni. We wspólne śpiewanie włączyli się wszyscy.

Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Bożena Cząstka. Podziękowała uczniom za wspaniały występ, zwracając uwagę na różne oblicza współczesnego partiotyzmu.

 

Całą akademię nadzorował Pan Eugeniusz Gąsior oraz Pani Dorota Bałuka.

 

 

Galeria zdjęć       
       

Copyright © ZSKU KROSNO 2021