Udział ZSKU w międzynarodowym szkoleniu w Irlandii w ramach projektu ERASMUS+
dodany przez Aneta Bator dnia 2019-11-14
 
2019Nov1419202033396700.jpg

W dniach 3-8 listopada 2019 r pracownicy ZSKU w Krośnie wzięli udział w wyjeździe szkoleniowym do Killary na zachodnim wybrzeżu Irlandii, który został zorganizowany w ramach projektu ERASMUS+.

Szkolenie pod tytułem „PROJECT MANAGEMENT COURSE: SUCCESSFUL TEAM = SUCCESSFUL PROJECT” dotyczyło zarządzania projektami i miało formę warsztatów.

W wyjeździe uczestniczyli: Wicedyrektor Marcin Bednarz oraz Aneta Bator, Danuta Biernat, Artur Kuliga i Zdzisław Socha. W trakcie zajęć w kooperacji z partnerami z Czech reprezentującymi instytucje zajmujące się projektami edukacyjnymi i społecznymi przepracowane zostały kluczowe zagadnienia zarzadzania projektami:

- istota zarzadzania projektami

- struktura i przebieg projektu

- organizacja pracy w projekcie, podział zadań

- motywowanie i przywództwo

- spotkania i komunikacja w projekcie

- rozwiazywanie problemów i konfliktów w zespole projektowym

- rozwój zespołu projektowego i balans pomiędzy życiem zawodowym i osobistym

Po długich, pracowitych godzinach spędzonych na zajęciach, nagrodą były zdobyte doświadczenia oraz przepiękne widoki jesiennej ale i tak „zielonej Irlandii”.

W tych zapadających w pamięć okolicznościach przyrody organizowane były również aktywności mające na celu budowanie i kształtowanie więzi w grupie (wycieczki piesze i rowerowe, rywalizacja drużynowa w rozwiazywaniu zadań oraz podejmowanie wyzwań w parku linowym)

W lutym 2020 r planowana jest kolejna część szkolenia związanego z zarządzaniem projektami, dotycząca miedzy innymi ustalania celów w projektach i analizowania ryzyka. Miejmy nadzieje, że tak samo, jak pierwsza część przyniesie dużo pozytywnych doświadczeń, które zostaną wykorzystane z pożytkiem dla szkoły, uczniów i słuchaczy.

Aneta Bator       
       

Copyright © ZSKU KROSNO 2022