Stypendia Prezydenta Miasta Krosna dla naszych uczniów
dodany przez Dyrekcja ZSKU dnia 2019-10-30
 
2019Oct3012322030108600.jpg

Nasi Stypendyści podczas gali wręczenia wyróżnień

Uroczystość odbyła się 29 października 2019 r. w sali artKina w Krośnie. Prezydent Miasta Krosna przyznał 66 stypendiów, w tym: 54 stypendiów „Semper in altum” i 12 stypendiów „Krośnieński Omnibus”. Ponadto uczniom techników i szkół branżowych I stopnia przyznano 71 stypendiów „Młodego Zawodowca”, a wśród nich było dwóch uczniów naszego Technikum:

- Paweł Trybus z klasy  I TGiPC, oraz

- Konrad Ziemba, uczeń  kl. IV TCPG.

Podczas uroczystości odbioru stypendiów uczniom towarzyszyła Pani Dyrektor – Bożena Cząstka.

Stypendium Młodego Zawodowca” przyznawane jest dla najlepszych uczniów w zawodzie. Program stypendiów motywacyjnych służy wzmocnieniu motywacji do rozwoju uzdolnień, premiowaniu rzetelnej wiedzy i umiejętności w różnych obszarach edukacji. Ponadto,

  „jego celem jest pobudzanie aspiracji edukacyjnych, motywowanie do sięgania po coraz wyższe i bardziej ambitne cele. Jednym z jego celów jest pozyskiwanie do krośnieńskich szkół uzdolnionych i aktywnych uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia zawodowego.”

Naszym Stypendystom gratulujemy wyróżnienia i liczymy, że będzie ono dla nich dodatkową motywacją do wytężonej pracy nad zdobywaniem wykształcenia.

 

 

Dyrekcja       
       

Copyright © ZSKU KROSNO 2021