Niech się święci Dzień Edukacji Narodowej!
dodany przez Elżbieta Misiak-Gancarz dnia 2019-10-19
 
2019Oct199283694278700.jpg

Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce

Cyprian Kamil Norwid

 

 

W dniu 15 października w hollu naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Intencją tego spotkania było ukazanie roli autorytetu w trudnych czasach kryzysu trwałych wartości, zagubienia na życiowej drodze. Wzięli w niej udział uczniowie klasy I5,II i III Technikum. Uroczystość składała się z dwóch części: pierwszej o charakterze poważnym, dostojnym, i tej drugiej, z przymrużeniem oka.

Na początku młodzież  prezentowała ważne myśli na temat trudnej pracy nauczycieli, wychowawców. Wyrażała szacunek i wdzięczność w postaci wierszy, dedykowała piosenki.

W następnej kolejności nastąpił nauczycielski pokaz mody. Na wybiegu pojawili się uczniowie przebrani  za Panie  od: matematyki, przyrody, historii, języka polskiego czy Panią bibliotekarkę. Pokaz odbył się w rytm skocznej, radosnej muzyki, tak by wszystkie troski odeszły w cień, by pojawił się uśmiech nauczycieli i uczniów. Zwieńczeniem spotkania był występ żeńskiego duetu Pauliny i Natalii, które z prawdziwym wdziękiem i swobodą zaprezentowały współczesne przeboje. A potem miały miejsce życzenia, pojawiły się kwiaty i serdeczności a także tradycyjne Sto Lat dla Pedagogów.

W tym miejscu pragnę wyróżnić i podziękować za występ:

Martynie Jurusik

Filipowi Kusemu

Bartoszowi Ruchelowi

Jakubowi Pitrusowi

Michałowi Szymańskiemu

Sylwi Kędzior

Marcie Ćwiąkale z klasy I 5

oraz

Dominice Syrek

Wiktorowi Książkiewiczowi

Adrianowi Jaskółce z klasy II

i

Jakubowi  Czelnemu

Hubertowi  Grzelińskiemu z klasy III

Za wykonanie dekoracji: uczennicom klasy I5 i I4 oraz moim wychowankom z internatu: Kasi Kruk, Magdalenie Prokop, Kindze Furmanek, Wiktorii Hałgas.

A także Koleżance Lucynie Bajgier za pomoc w organizacji, przeprowadzeniu przygotowań i prób do powyższej uroczystości.

 

Z nadzieją, że akademia się podobała, wprawiła w dobry nastrój…

Elżbieta Misiak-Gancarz       
       

Copyright © ZSKU KROSNO 2021