„Nasze fascynacje literackie” - wystawa w bibliotece szkolnej
dodany przez Anna Korab dnia 2019-06-08
 
2019Jun0817514680481400.jpg

W dniu 6 czerwca, w bibliotece szkolnej otwarto ekspozycję pod hasłem – „Nasze fascynacje literackie”. Jej powstanie zostało połączone z organizacją akcji czytelniczej – Jak nie czytam, jak czytam, która już czwarty rok jest organizowana w Polsce, i nasza szkoła również wzięła w niej udział.

 

Na wystawie zostały wyeksponowane książki, które zrobiły duże wrażenie na czytelnikach, i dlatego rekomendują je innym. Były wśród nich zarówno książki dla młodzieży, jak i dorosłych, literatura obyczajowa, sensacyjna czy też klasyczna. Były nowości wydawnicze i wznowienia wydań wcześniejszych.

 

Autorzy recenzji to zarówno obecni uczniowie, jak i absolwenci. Swoimi zainteresowaniami czytelniczymi podzielili się też nasi nauczyciele.

 

Wystawa została bardzo przychylnie przyjęta przez młodzież jak i nauczycieli. Niektóre rekomendowane książki już znalazły swoich nowych czytelników. Myślę więc, że odniosła zamierzony efekt, bowiem zachęciła do aktywności czytelniczej na zbliżające się wielkimi krokami wakacje.

 

Anna Korab

 

Galeria zdjęć

       
       

Copyright © ZSKU KROSNO 2019