XI Krośnieńskie Pola Nadziei
dodany przez Elżbieta Boś dnia 2019-04-16
 
2019Apr1616424478322900.jpg

14 kwietnia br., w Niedzielę Palmową, odbyła się XI edycja Krośnieńskich Pól Nadziei. Co roku akcja organizowana jest przez Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum w Krośnie, przy udziale Koła Hospicyjno - Charytatywnego, Stowarzyszenia Krośnieńskich Amazonek, Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, Urzędu Miasta Krosna, a przede wszystkim placówek oświatowych.

 

"Pola Nadziei" to akcja ogólnoświatowa, która została zapoczątkowana w 1957 roku w Anglii. Jej celem jest wsparcie osób cierpiących  na choroby nowotworowe. W Krośnie zebrane datki przeznaczone zostaną
na wsparcie działającego w naszym mieście hospicjum.

 

Do udziału w Polach Nadziei, jak co roku, włączyli się uczniowie Technikum nr 7 Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie. Przed prowadzoną akcją wykonali oni z krepiny bardzo dużą ilość żonkili, które są międzynarodowym symbolem nadziei i przypominają  o ludziach cierpiących, oczekujących naszego wsparcia w najtrudniejszych chwilach swojego życia.

 

Uczennice naszej szkoły kwestowały pod Galerią Krosno, wręczając kwiaty wszystkim, którzy wrzucili do puszki choćby przysłowiowy „grosik”. W XI Krośnieńskich Polach Nadziei wzięły udział: Aleksandra Lenko i Paulina Świątkowska z kl. IV Technikum.

 

Wszystkim zaangażowanym w akcję uczniom i słuchaczom  serdecznie dziękuję
za poświęcony czas.

 

Koordynator akcji w ZSKU – pedagog szkolny
Elżbieta Boś       
       

Copyright © ZSKU KROSNO 2019