„Świąteczne spotkanie”
dodany przez I.Celej, E.Wajs dnia 2018-12-21
 
2019Jan0217381569337900.jpg

"Wszyscy jesteśmy aniołami

Z jednym skrzydłem:

Możemy latać tylko wtedy,

Gdy obejmujemy drugiego człowieka."

Bruno Ferrero

 

 

W magiczny czas świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas uczniowie klasy I technikum. Zabrali wszystkich zgromadzonych w świetlicy w podróż po różnych zakątkach świata.

 

Kto do tej pory znał tylko polskie tradycje świąteczne, dowiedział się jak obchodzone są święta między innymi we Francji, Niemczech czy Danii. Ciekawostki związane z bożonarodzeniowymi zwyczajami przeplatały się z wesołymi kolędami.

 

Było zabawnie, nie brakowało również wzruszenia, zwłaszcza gdy o swoich świętach opowiadała nasza koleżanka z Ukrainy -  Zosia. Radości z jaką śpiewała kolędę nie da się opisać słowami. Równie pięknie znaną wszystkim "Cichą noc" zaśpiewała w czterech językach Dominika.

 

I choć tradycji związanych ze świętowaniem Bożego Narodzenia jest tak wiele jak zakątków świata, to wszędzie najważniejsze jest, by w tym magicznym czasie być razem.

 

Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia w dwunastu językach!

 

Szczególne podziękowania należą się wychowawczyni klasy I Pani Ewie Wajs, która dołożyła wszelkich starań, by przekazać uczniom i nauczycielom nastrój nadchodzących świąt. Dziękujemy również naszym technicznym asystentom: Hubertowi, Michałowi i Mateuszowi.

                                                             

                                 Iwona Celej, Ewa Wajs

 

Galeria zdjęć       
       

Copyright © ZSKU KROSNO 2019