100-lecie Odzyskania Niepodległości
dodany przez B.Marszałek i D.Bałuka dnia 2018-11-14
 
2018Nov1414325574359400.jpg

W dniu 9. listopada 2018 roku , w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z  setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

Uroczysta akademia rozpoczęła się o 10:40. Na początku Pani Dyrektor Bożena Cząstka powitała zaproszonych gości:  Panią Grażynę Gregorczyk – Naczelnika Wydziału Edukacji, Panią Annę Szajnę , Panią Lucynę Opoń -Kierownika Oddziału Jakości i Zarządzania Edukacją , Panią Bogumiłę Błażejowską –Prezesa Krośnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Panią Małgorzatę Tajak – nauczyciela bibliotekarza z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej  w Krośnie, Pana Lesława Wilka- współwłaściciela Prywatnego Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych, Pana Jana Bałukę-przewodniczącego  Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w Krośnie,  pracowników szkoły i zebranych uczniów.

 

Młodzież klasy drugiej i trzeciej wystąpiła w inscenizacji słowno-muzycznej według scenariusza napisanego przez ucznia -  Bartka Bożka. W tej krótkiej historii przedstawili urywek z życia ludzi pod zaborem austriackim, werbowanie mieszkańców wioski do wojska, atmosferę  na posterunku wojskowym, walkę z wrogiem i powrót do domu po wojnie. Jak wiemy z kart historii był  to bardzo ciężki okres dla narodu polskiego. Wielu ludzi oddało życie w walce o naszą tożsamość narodową. Tym bardziej należy o nich pamiętać i starać się zaszczepiać w młodym pokoleniu patriotyzm. 

 

Po przedstawieniu głos zabrała Pani Naczelnik Oświaty: Grażyna Gregorczyk oraz Pani Lucyna Opoń .

 

Na zakończenie, o godzinie 11.11, przy  wprowadzonym poczcie sztandarowym odśpiewano cztery zwrotki Hymnu Polskiego. Poczet stanowili uczniowie:

 

Podziękowania należą się uczniom za wspaniały występ.

W przedstawieniu udział wzięli: Jakub Czelny, Jakub Gardygała, Mateusz Borek, Daniel Zajdel,  Bartłomiej Świrad, Kacper Buczyński, Kornelia Śmiech, Natalia Kania, Weronika Góra, Michał Szmyd, Daniel Stanisz, a oprawę muzyczną i świetlną przygotował Hubert Grzeliński.         

Barbara Marszałek i Dorota Bałuka

 

 

100-lecie Odzyskania Niepodległości       
       

Copyright © ZSKU KROSNO 2020