Statuetki dla krwiodawców
dodany przez Ewa Wajs dnia 2018-11-04
 
2018Nov0412365143012900.jpg

„Oddanie krwi to jeden z najcenniejszych darów,
to danie drugiemu WIARY - często traconej w wyniku choroby,
to niejednokrotnie NADZIEJA na wyleczenie,
 to dar chrześcijańskiej MIŁOŚCI BLIŹNIEGO”

 Św. Jan Paweł II

 

W dniu 25 października br. uczniowie i słuchacze naszej szkoły, którzy honorowo oddają krew, wzięli udział w uroczystym spotkaniu z okazji 10-lecia istnienia Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK, które odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie.

 

Wśród wyróżnionych krwiodawców 3 uczniów/słuchaczy naszej szkoły zostało uhonorowanych Statuetką serce. Podziękowanie otrzymał również opiekun SK HDK PCK – Ewa Wajs.

Wyróżnione osoby to:
1.    Anna Kubicka
2.    Paweł Bałuka
3.    Paweł Przybyła

 

Honorowe oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne, zajmuje niewiele czasu i nie przysparza większych problemów. Średnio każdej minuty ktoś potrzebuje krwi. Jedna jej jednostka, którą oddaje krwiodawca, może uratować życie nawet trzem osobom potrzebującym.

Warto pamiętać o tym, że każdy z nas lub naszych bliskich może kiedyś znaleźć się w nagłej sytuacji, gdy będzie potrzebował transfuzji.

Zatem wspaniała jest postawa naszych uczniów i słuchaczy, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa. Dzieląc się bezcennym darem krwi, przyczyniają się do ratowania życia drugiego człowieka, dają wielką nadzieję chorym.

 

Należy również wspomnieć, że w miesiącu październiku 5 uczniów z naszej szkoły honorowo oddało krew. Są to:

Anna Kubicka
Oliwia Trygar
Paweł Machowski
Mateusz Klatka
Damian Wędrychowicz

 

Dyrekcja szkoły oraz opiekun Szkolnego Klubu HDK PCK gratuluje, zarówno wyróżnionym, jak i tym co po raz pierwszy oddali krew - odwagi i wielkiego serca!

 

Ewa Wajs
Opiekun Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi       
       

Copyright © ZSKU KROSNO 2020